Wieruszowska Fabryka Formy

W Wieruszowie życie seniora wcale nie musi być nudne i pozbawione kolorytu. Jeżeli tylko zdrowie dopisuje i jest chęć, żeby wyruszyć z domu, seniorzy w naszym mieście mogą ciekawie spędzić czas, a przy okazji zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną.

Zgodnie z programem Wieruszowskiej Fabryki Formy, na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie codziennie odbywają się różnorodne szkolenia m.in. z dietetykiem, psychologiem, rehabilitantem oraz zajęcia fitness, taniec i gimnastyka ogólnorozwojowa.

Zajęcia dostosowane są do osób starszych, którzy chcą w relaksującej atmosferze pozbyć się napięć i stresów, jednocześnie wzmacniając i rozciągając mięśnie oraz poprawiając kondycję fizyczną. Podczas szkoleń np. z dietetykiem, uczestnicy mają szanse poznać skład masy własnego ciała, prawidłowy stylu życia, komponowanie posiłków, a także mają możliwość uczestniczyć w warsztatach kulinarnych z omówieniem zaleceń żywieniowych.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób starszych na lata 2014-2020.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.