Policjanci odwiedzili uczestników obozu harcerskiego

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie odwiedzili uczestników obozu harcerskiego rozbitego na terenie gminy Bralin. Policjanci sprawdzili czy w obozie przestrzegane są podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz udzieli opiekunom i obozującym cennych wskazówek.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie przeprowadzili spotkanie profilaktyczno – kontrolne z uczestnikami obozu harcerskiego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „ Zawisza „ stacjonującego na terenie gminy Bralin. Jest to już kolejne spotkanie w ramach akcji „ Bezpieczne wakacje 2020 „ ukierunkowanej na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie naszego powiatu.

Tym razem funkcjonariusze przypomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa na terenie leśnym, utrwalono numery alarmowe oraz poinformowano o sposobie postępowania podczas nieprzewidzianych zagrożeń w tym meteorologicznych. Omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwagi na przebiegającą obok obozu drogę gruntową. Policjanci zwrócili również uwagę na obecnie obowiązujące obostrzenia mające związek z ciągle trwającą epidemią koronawirusa oraz jak należy postępować w przypadku zagubienia się.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.