Przygotowania do nowego roku szkolnego w gminie Bralin

W gminie Bralin trwają przygotowania do nowego roku szkolnego 2020/2021. Organizacja pracy szkół oraz forma rozpoczęcia roku szkolnego była tematem przewodnim spotkania Wójta gminy Bralin Piotra Hołosia z dyrektorami gminnych placówek oświatowych.

Dyrektorzy przedstawili zasady funkcjonowania szkoły od 1 września, zgłosili swoje obawy oraz aktualne uwagi i zastrzeżenia związane z prowadzeniem lekcji w warunkach Covid – 19. Szkoły przygotowane są do prowadzenia zajęć według modelu tradycyjnego w oparciu o szereg wytycznych GIS, MZ i MEN. Na obecna chwilę organizacja zajęć lekcyjnych i przerw w tym również obiadowych nie powinna zakłócić czasu pracy szkoły. W przypadku zmiany aktualnej sytuacji epidemicznej dyrektorzy w porozumieniu z organem prowadzącym oraz przy pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego przygotowani są także na tzw. model mieszany, gdzie część klas będzie mogła nadal uczęszczać do szkół, a część będzie przechodziła na kształcenie na odległość przy zastosowaniu się do wytycznych ministerstwa zdrowia i ministerstwa edukacji.

„Jaki będzie nowy rok szkolny trudno powiedzieć. Na pewno będzie to czas trudny dla nas wszystkich. Mam jednak nadzieję, że cała społeczność szkolna, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi a także rodzice dostosują się ściśle do określonych procedur a dyrektorzy szkół i przedszkoli nie będą musieli podejmować decyzji o zawieszeniu zajęć stacjonarnych na określony czas i wprowadzeniu w całej szkole kształcenia na odległość” – powiedział wójt gminy Piotr Hołoś na zakończenie spotkania.

Na stronie placówek oświatowych gminy Bralin udostępnione zostaną wytyczne związane z bezpiecznym funkcjonowaniem szkoły w okresie pandemii koronawirusa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.