„Czwartkowe spotkania z książką”

Do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zostały zakupione materiały plastyczne o wartości 1.000,00 zł z przeznaczeniem na zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci pt. „Czwartkowe spotkania z książką”, sfinansowane z funduszu sołeckiego Sołectwa Trzcinica.

Środki funduszu sołeckiego są to własne środki Gminy Trzcinica wyodrębnione w budżecie na określony rok. W roku 2020 r. fundusz sołecki Gminy Trzcinica wynosi: 220.533,48 zł. O celu na jaki zostaną przeznaczone środki funduszu sołeckiego decydowali mieszkańcy w trakcie wrześniowych zebrań wiejskich.

Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci odbywają się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy od 2016 r. i są prowadzone przez dyrektora i pracownika biblioteki, wg autorskich scenariuszy. Zajęcia są podzielone na trzy etapy: głośne czytanie utworu literackiego, przeprowadzenie quizu literackiego lub kalambur a następnie odbywają się warsztaty twórcze.

Warto wspomnieć, iż Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy stara się pozyskiwać dodatkowe środki na materiały dla dzieci potrzebne podczas zajęć z różnych grantów, natomiast pracownicy książnicy dodatkową pracę wykonują w ramach obowiązków pracowniczych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.