[Kępno] Działania „Nielat”

11 września br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie przeprowadzili na terenie naszego miasta działania pod kryptonimem „Nielat 2020”.

 

W związku z działaniami „Nielat 2020” związanych ze zwalczaniem przestępczości oraz demoralizacji nieletnich funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich KPP w Kępnie w dniu 11 września br. około godziny 20:00 w Kępnie na ulicy Nowowiejskiego zatrzymali młodego mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął nerwowo się zachowywać. Podczas dalszych czynności przy 15 – latku w Kępna ujawniono kilkanaście tabletek „Extasy”, młody mężczyzna został zatrzymany i po wykonanych czynnościach przekazany rodzicom. Sprawą nieletniego zajmie się teraz Sąd Rodzinny w Kępnie.

Zaraz następnego dnia dzięki intensywnej pracy oraz wnikliwej analizie wielu szczegółów tego zatrzymania policjanci Wydziału do Spraw Nieletnich wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej zatrzymali w Kępnie ,25 – letniego mieszkańca Kierzna, który posiadał przy sobie znaczną ilość amfetaminy oraz marihuanę i to właśnie on udostępnił wspomnianemu 15 – latkowi tabletki „Extasy”. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Pstępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.