Kolejne starty wieruszowskich lekkoatletów

W dniach od 27 do 31 sierpnia wieruszowscy lekkoatleci wystartowali aż w trzech liczących się zawodach.

Juniorzy, Jakub Szczepaniak, Oskar Wróbel, Oliwier Światły i Jakub Gonera wystartowali w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce w ramach XXII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS które odbyły się w Ciechanowie w dniach 27-29.08.2020 r.

Senior Andrzej Kuch wystartował w 96 PZLA Mistrzostwach Polski które odbyły się we Włocławku w dniach 28-30.08.2020 r

Młodzicy Emilia Kałużna i Jakub Sroka wystartowali w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U 16 które odbyły się w Łodzi w dniu 31.08.2020 r

Juniorzy w Ciechanowie startowali w biegach na 200 m, 400 m, chodzie na dystansie 1000 m i biegu sztafetowym 4 x 400 m

Najlepsze rezultaty uzyskał Jakuba Szczepaniak który w biegu na dystansie 400 m wywalczył złoty medal i Mistrzostwo Polski LZS ustanawiając swój nowy rekord życiowy wynikiem 48,79 co w rankingu na chwile obecna daje mu drugie miejsce w kraju.

Pozostałe miejsca naszych zawodników to:
Jakub Szczepaniak 200 m-miejsce 4
Jakub Gonara 100 m – miejsce 23 / 200 m – miejsce 30
Oliwier Światły 200 m – miejsce 35 / 400 m – miejsce 23
Oskar Wróbel chód 10000 m – po 5600 m w których szedł na dobrej 4 pozycji, niestety po błędzie technicznym został zdjęty z biegu.

Wszyscy czterej zawodnicy wystartowali również w sztafecie 4 x 400 m którą ukończyli na 5 pozycji.

W sumie UMLKS START Wieruszów na 104 startujące kluby uplasował się na 56 miejscu z 18 punktami rankingowymi.

Senior Andrzej Kuch, który wystartował w 96 PZLA Mistrzostwach Polski we Włocławku, startował w konkurencji wskoku w dal gdzie dobrym rezultatem 7,75 wywalczył drugie miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski

Młodzicy w Mistrzostwa Województwa Młodzików w Łodzi startowali w konkurencjach:
600 m K – Emilia Kałużna która wywalczyła 4 miejsce.
Pchniecie kula M.5 kg – Jakub Sroka który wywalczył 2 miejsce i srebrny medal, ustanawiając przy tym swój kolejny rekord życiowy wynikiem 11,96

Zawodnicy UMLKS Start w Wieruszowie trenują w ramach programów współfinansowanych przez Gminę Wieruszów i Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.
Następne starty już wkrótce.

Trener
Jarosław Urbaniak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.