Mała książka – wielki człowiek

Miło nam poinformować, że Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie po raz trzeci zakwalifikowała się do projektu „Mała książka- wielki człowiek”, której koordynatorem jest Instytut Książki. Kolejnym etapem kampanii „Mała książka – wielki człowiek” jest pilotażowy projekt skierowany do trzylatków, który rozpoczął się we wrześniu 2018 roku.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice.

„Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W tym roku do projektu zgłosiło się prawie 6000 bibliotek, z czego 2000 weźmie w nim udział w tym nasza biblioteka.

GBP Lututów
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.