Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 2020 (ŁDZ-ŚWI)

W dniu 12.09.2020r na stadionie AZS w Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie MistrzostwaU16 2020 (ŁDZ-SWI) oraz Mityng la.

W mistrzostwach wystartowało dwóch młodzików UMLKS START Wieruszów. Emilia Kałużna w biegu na dystansie 600m oraz Jakub Sroka w pchnięciu kulą 5 kg. Mistrzostwa te to kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików.

Nasi zawodnicy zajęli następujące lokaty:

  • Emilia Kałużna 600m K – miejsce dziewiąte
  • Jakub Sroka pchniecie kula 5 kg M – miejsce trzecie (brązowy medal)

Niestety żadnemu z naszych młodzików nie udało się zakwalifikować do Mistrzostw Polski Młodzików U 16, należy jednak wspomnieć że Jakub Sroka zdobywając brązowy medal Mistrzostw Międzywojewódzkich ustanowił swój kolejny rekord życiowy pchając kule na odległość 11m 99cm.

Oprócz Mistrzostw U 16 w Łodzi odbywał się również mityng la w którym wystartowało trzech juniorów młodszych.

Oskar Wróbel w biegu na dystansie 1500m, Oliwier Światły w biegu na dystansie 100m i 400m, oraz Jakub Szczepaniak w biegu na dystansie 100m i 400 m. Mimo że zawodnicy Oskar Wróbel i Oliwier Światły poprawili swe dotychczasowe wyniki nie uzyskali kwalifikacji do Mistrzostw Polski U 18.

W Mistrzostwach Polski Juniorów wystartuje natomiast Jakub Szczepaniak który kwalifikacje do startu uzyskał już wcześniej. Jakub wystartuje w biegu na dystansie 400 m a zawody odbędą się już w dniach 17-20.09.2020 r. w Radomiu.

Zawodnicy UMLKS Start w Wieruszowie trenują w ramach programów współfinansowanych przez Gminę Wieruszów i Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

Trener
Jarosław Urbaniak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódź. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.