Mistrzostwa polski seniorów starszych w warcaby 100-polowe

LKS Czarna Damka Lututów na zlecenie Polskiego Związku Warcabowego był organizatorem Mistrzostw Polski Seniorów Starszych w warcaby 100-polowe. Zawody miały być rozegrane w maju lecz ze względu na pandemię zostały przeniesione na sierpień.

Do Lututowa przyjechali zawodnicy którzy ukończyli 50 lat i w dn. 28-30.08.2020 rywalizowali o medale MPSS z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk przy wejściu na salę oraz na stołówkę, dezynfekcja stolików po każdej zakończonej partii). Z zawodników Czarnej Damki wśród Kobiet brązowy medal zdobyła Elżbieta Halamus.

W kategorii mężczyzn najlepiej zaprezentował się Zygmunt Ślęzak który zajął 5 miejsce. Na uwagę zasługują również wyniki w dodatkowych kategoriach, wśród mężczyzn powyżej 70 lat 2 miejsce zdobył Władysław Kasendra. W zawodach tej rangi po raz pierwszy wystartował najlepszy szachista Powiatu Andrzej Woźniak zdobywając w kategorii 60+ 3 miejsce i osiągnął IV kategorię warcabową.

Zawody rozegrano na świetlicy Internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Za pomoc w organizacji Mistrzostw Zarząd Czarnej Damki dziękuje Dyrektorowi Szkoły P. Robertowi Majchrowiczowi.

Zarząd LKS Czarna Damka Lututów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.