Na drodze ekspresowej S8 leżała paleta. Obywatelska postawa dziennikarzy Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego

8 września w godzinach popołudniowych dziennikarze ITP i powiatowy.pl poruszali się drogą ekspresową S8 od węzła Wieruszów w kierunku na Warszawę. W pewnym momencie zauważyli, że na linii środkowej leży euro paleta, która spadła prawdopodobnie z niewłaściwie zabezpieczonego transportu.

Paleta ta mimo, iż leżała centralnie na środku drogi ekspresowej rozdzielającej pas lewy i prawy stwarzała dla jej użytkowników zagrożenie życia.
Dziennikarze telefonicznie połączyli się z dyżurnym KPP w Wieruszowie, poprosili, aby powiadomił służby zajmujące się obsługą trasy S8. Dyżurny zasugerował aby zatrzymać się i usunąć paletę. Nie. To nie jest żart! Dziennikarz dosadnie wyartykułował dyżurnemu, iż znajdujemy się na trasie ekspresowej  a nie na gminnej drodze.  W końcu dyżurny zgodził się powiadomić obsługę S8.

Przypominamy panu policjantowi dyżurnemu, iż na autostradzie i drodze ekspresowej nie wolno cofać ani zawracać. Nie wolno też zatrzymywać się ani na jezdni ani poza nią łącznie z pasem awaryjnym.

Leżąca paleta na linii przerywanej oddzielającej pasy stwarzała niebezpieczeństwo. Dzięki Opatrzności, że w momencie upadku z transportu centralnie ulokowała się na linii środkowej. Strach pomyśleć, co byłoby, gdyby ta paleta leżała na lewym bądź prawym pasie.

Powiadomienie o przeszkodzie to postawa godna naśladowania. Dziennikarze być może uratowali swoje zdrowie i życie oraz innych użytkowników drogi ekspresowej.

Nie doczekaliśmy się jednak  podziękowań. Dlaczego w informacji podanej na stronie KPP zabrakło informacji, kto zgłaszał i z jakim odbiorem ze strony kierownictwa KPP w Wieruszowie spotkało się to zgłoszenie.    Domyślamy się 🙂

Rzecznik prasowy po porozumieniu z nami popełnił artykuł, w którym na naszą prośbę podał kontakty, na które kierowcy powinni zgłaszać sygnały o przeszkodach.

Uwaga! W przypadku potrzeb zgłaszania podobnych sytuacji, należy kontaktować się z obsługą trasy S 8 pod nr tel. 881 – 749 – 333 lub 507 – 661 – 089.

Sprawa ma jeszcze „drugie dno”, ale o tym w odpowiednim czasie. Najważniejsze, że służby obsługi trasy S8 usunęły paletę i dzięki Bogu nie doszło do tragicznego wypadku.
Reagujmy na realne zagrożenie na drodze. Użytkownikami dróg jesteśmy my sami, nasi bliscy i wielu kierowców, i pasażerów.

Dla pana rzecznika prasowego lekcja – Podziękowania za obywatelską postawę to nie tylko miły gest ale i podkreślenie postawy godnej naśladowania, bezspornie taka postawa zasługuje na uznanie, a nawet społeczną nobilitację.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.