Narodowe Czytanie w GBP w Trzcinicy

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy włączyła się akcję społeczną Narodowe Czytanie 2020.
„Balladyna” Juliusza Słowackiego była lekturą już dziewiątej odsłony Narodowego Czytania, które odbyło się 5 września 2020 r. pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 r. i została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Fragment wybitnego dzieła polskiego romantyzmu ,,Balladyny” zaprezentowali mieszkańcom Gminy Trzcinica następujący lektorzy: w rolę Kirkora wcielił się Stanisław Maryniak – radny Rady Gminy Trzcinica, rolę wdowy odtworzyła Renata Ciemny – sekretarz Gminy Trzcinica, a Pustelnika zagrał ks. kanonik Wiesław Cieplik – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy.

W tym roku wydarzenie kulturalne odbyło się bez publiczności a całość została transmitowana on-line na stronach internetowych i mediach społecznościowych biblioteki oraz gminy – mówi Renata Gość dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. Na zakończenie wspólnego czytania dyrektor trzcinickiej książnicy podziękowała lektorom za prezentację utworu J. Słowackiego oraz Annie Parzonce z Urzędu Gminy w Trzcinicy za obsługę techniczną wydarzenia.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy mieszkańcy Gminy Trzcinica mieli możliwość otrzymania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez siebie egzemplarzach „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.