Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi” na Pólku pod Bralinem

W najbliższą niedzielę 13 września w wielkopolskim Bralinie k. Kępna odbędzie się III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Uroczystość połączona będzie z piknikiem rodzinnym, podczas którego przewidziano szereg atrakcji. Inicjatorem wydarzenia jest Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Uroczystości z udziałem premiera rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą w Sanktuarium Maryjnym na Pólku pod Bralinem, którą odprawi arcybiskup Stanisław Gądecki.  Po uroczystej mszy korowód dożynkowy na czele z premierem, władzami kościelnymi, przedstawicielami rządu i samorządu przy akompaniamencie orkiestry dętej przejdzie spod Sanktuarium pod scenę, na której swoje występy zaprezentują artyści. Podczas uroczystości głos zabierze premier Mateusz Morawiecki. Uczestnicy będą mogli również obejrzeć prezentację obrzędu żniwnego w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie.

Podczas III Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi” zostaną wręczone medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” i odznaki Mertis pro Familia. W programie wydarzenia jest również bogata część artystyczna, w której udział wezmą zespoły ludowe z Wielkopolski. Z kolei na specjalnie przygotowanych stoiskach wystawienniczych swoją ofertę zaprezentują koła gospodyń wiejskich.

Wydarzenie będzie zorganizowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Zapewnione zostały m.in. maseczki i płyny do dezynfekcji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bralin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.