Prace przy odnowieniu kaplicy Cieleckich zmierzają ku końcowi

…,,Lecz ludzi dobrej woli jest więcej. I mocno wierzę w to, że ten świat, nie zginie nigdy dzięki nim…,,

 

 

Ku końcowi zmierzają prace na lututowskim cmentarzu przy kaplicy grobowej Pelagiusza Cieleckiego Naczelnika Cywilnego Powstania Styczniowego na Powiat Wieluński i kaplicy właścicieli Świątkowic tam również pochowanych.

Redakcja ITP i powiatowy.pl i Pan Marek Zgadzaj przewodniczący Rady Miejskiej w Lututowie pewien czas temu wystąpiła z pomysłem przywrócenia dawnej świetności miejsca pochówku Bohaterom Ziemi Lututowskiej, a takim bez wątpienia jest śp. Pelagiusz Cielecki. Grupa inicjatywna otrzymała zgodę od proboszcza parafii Apostołów Piotra i Pawła w Lututowie ks. kan dziekana Waldemara Gruszki, który również włączył się do prac przy kaplicy. Zgłosiło się Stowarzyszenie Historyczne Gloria Victis. Na polecenie Burmistrza Lututowa p. Marka Pikuły pracownicy Urzędu Gminy przeprowadzili prace porządkowe wokół kaplicy. Członkowie Gloria Victis wykonali prace porządkowe i renowacyjne. Pan Jan kozłowski z Wielunia pięknie odrestaurował krzyż, który znajdował się na zwieńczeniu kaplicy. Pan Karol Bartoszek i druhowie z OSP Piaski odnowili elewacje kaplicy. Organizacyjnie i finansowo wsparli   działania: Pan Sławomir Różański ze Świątkowic, Pan Marek Zgadzaj przewodniczący Rady Miejskiej w Lututowie, Redakcja ITP i powiatowy.pl w osobach: Anna Świegot i E. Tomaszek.

Wszystkim ludziom o wielkim sercu i dobrej woli serdecznie dziękujemy.
Dalsze działania będą trwać. Zakończą się ,,powrotem Naczelnika,, i uroczystością.
O terminie poinformujemy.
Wszystkim tym, którzy włączyli się w prace przy kaplicy i tym, którzy jeszcze dołączą bądź w jakikolwiek sposób udzielą wsparcia wystosujemy stosowne podziękowania.
Efekt, który został już osiągnięty cieszy oko i raduje nasze serca.
O Bohaterach Ziemi Lututowskiej musimy pamiętać, to część naszej tożsamości. Pamięć o nich musimy chronić. To nasz obowiązek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.