Puchar Bałtyku w BnO

Jeszcze w pamięci mamy start w górskim Grand Prix Polonia, a już za nami kolejny start. Tym razem zawodnicy klubu UKS Grom Sokolniki wybrali się nad morze, aby reprezentować nasz region w 25 edycji Pucharu Bałtyku.

 

Zawody odbywały się w Łężycach koło Rumii. Teren zawodów charakteryzuje się mikrorzeźbą morenową o dobrej przebieżności, częściowo podmokły, z gęstą siecią dróg i ścieżek. Puchar Bałtyku to trzydniowe zmagania orientalistów nie tylko z Polski. Po zawodach regenerowaliśmy nasze mięśnie w wodach Zatoki Puckiej.

Nasz klub reprezentowało 7 zawodników. Pierwszego dnia najlepiej zaprezentował się Konrad Domagała w kategorii KM-10N zajmując 4 miejsce. Drugiego dnia Konrad zajął jeszcze wyższą pozycję. Osiągnął drugi czas dnia. 4 miejsca w swoich kategoriach zajęli Jarosław Krzyżostanek (M45- ponad trzydziestu rywali w stawce) oraz Jakub Domagała (M12).

W niedzielnym trzecim etapie najlepiej poradził sobie Jakub Domagała, zajmując czwarte miejsce. Niemniej najważniejsze tego dnia były wyniki łączne całej edycji Pucharu Bałtyku. Wiele radości sprawiła nam informacja że Konrad Domagała zdobył brązowy medal.
Wyniki końcowe naszych zawodników:

3 miejsce Konrad Domagała KM-10N
4 miejsce Jakub Domagała M-12
7 miejsce Patrycja Krzyżostanek K-16
7 miejsce Mikołaj Hryciuk M-16
19 miejsce Andrzej Domagała M-40

Ponadto reprezentowali nas Emilia Domagała i Jarosław Krzyżostanek.
Z okazji jubileuszu 25 edycji Pucharu Bałtyku organizatorzy przygotowali 25 upominków dla startujących zawodników. Dwóch naszych reprezentantów miało szczęście w losowaniu i zdobyło nagrody.

Wakacje powoli zmierzają ku końcowi a my ponownie przystępujemy do ciężkich treningów, aby dobrze przygotować się do jesiennej części sezonu.
Udział w zawodach został zrealizowany przy pomocy finansowej Gminy Sokolniki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.