Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Lututowie spotkali się z Parą Prezydencką

10 września br. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. zostali zaproszeni przez Panią Prezydentową Agatę Korhauser-Duda na spotkanie w Pałacu Prezydenckim.
Ze względu na piękną pogodę spotkanie z Pierwszą Damą odbyło się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

Dzieci zostały otoczone troskliwą opieką Pani Prezydentowej, która poświęciła im wiele uwagi i czasu. Opowiedziała uczniom o przeznaczeniu poszczególnych sal i ich wystroju, wizytach zagranicznych gości, obowiązkach i codziennej pracy Pary Prezydenckiej oraz Kancelarii, ale także o tym, że bardzo lubi przebywać w pałacowym ogrodzie, ma tu nawet zaprzyjaźnione kotki. Pierwsza Dama zaprosiła dzieci na ciepły posiłek w przepięknej scenerii ogrodu.

Do spotkania Małżonki z uczniami dołączył Prezydent Andrzej Duda, który osobiście podziękował przedstawicielom szkolnej społeczności za ich wizytę i krótko opowiedział o ceremonii złożenia listów uwierzytelniających przez ambasadorów
w Belwederze.

Na zakończenie spotkania uczniowie poprosili o pamiątkowe zdjęcie z Parą Prezydencką i przyjęli życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym oraz zostali obdarowani upominkami.
W pierwszej części wizyty młodzież zwiedziła pałac, w którym znajdują się unikatowe symbole historyczne. Salę Chorągwianą zdobią repliki polskich chorągwi z różnych okresów historycznych oraz kopia Konstytucji 3 Maja, a także rękopis Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1935 roku. Chorągwie i Konstytucje układają się w opowieść o dziejach państwa polskiego.

Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia Orderu Orła Białego i odznaki Wielkiej Wstęgi Orderu Odrodzenia Polski.

Największe wrażenie wywarła na dzieciach Sala Kolumnowa, miejsce wielu ważnych oficjalnych spotkań i uroczystości.

Relację z Pałacu Prezydenckiego znajdziecie Państwo pod adresem: https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,774,spotkanie-malzonki-prezydenta-z-uczniami-z-woj-lodzkiego.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments