Umowa z wykonawcą ulicy Dworcowej podpisana

W środę 2 września w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie podpisana została umowa na przebudowę ulicy Dworcowej w Kępnie. Tym samym inwestycja wchodzi w etap faktycznej realizacji.

Umowę ze strony Powiatu Kępińskiego podpisali starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Trojaka.

Wykonawcą prac wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ LARIX” z siedzibą w Lublińcu. Zgodnie ze specyfikacją przetargu zadanie obejmuje dwie części.

Pierwsza z nich to budowa sieci wodociągowej z przyłączeniami i sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączeniami w obrębie ulicy Dworcowej. Tu stroną umowy jest Spółka Wodociągi Kępińskie, która w całości pokryje koszty tego zadania w kwocie 765.723,66 złotych.

Druga z umów obejmuje przebudowę drogi w całym jej przebiegu na odcinku blisko 900 metrów. Tu stroną umowy jest Powiat Kępiński. Koszt inwestycji to 4.123.434,79 złotych. Inwestycja w połowie finansowana będzie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, w ramach którego udało się Powiatowi Kępińskiemu pozyskać dotację. W drugiej połowie kosztów wspólnie partycypować będą Powiat Kępiński oraz Gmina Kępno.

Zakres inwestycji obejmuje kompleksową przebudowę ulicy Dworcowej wzdłuż której powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Znacznej poprawie ulegnie również organizacja ruchu pod wiaduktem kolejowym, gdzie wyseparowany będzie ruch pieszych i rowerzystów od ruchu samochodowego. Dodatkowo przebudowane zostaną przejścia dla pieszych, które oznaczone będą sygnalizacją aktywną.

Zgodnie z warunkami przetargu I etap realizacji zadania obejmujący przebudowę odcinka od skrzyżowania ulic Dworcowej i Solidarności do wiaduktu przy dworcu PKP zrealizowany będzie do końca bieżącego roku. II etap na odcinku od wiaduktu do skrzyżowania ulic Dworcowej i Przemysłowej wykonany ma zostać do końca maja 2021 roku.

powiatkepno.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments