Wyczekiwany powrót do wieruszowskiego LO

Po wielomiesięcznym czasie zdalnego nauczania i okresie wakacyjnym, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie z radością rozpoczęli tradycyjny rok szkolny.

 

Uroczysta, ale tym razem znacznie krótsza Inauguracja Roku Szkolnego 2020/2021 odbyła się na placu rekreacyjnym z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Dyrektor ZSO – Włodzimierz Matyja, tuż po powitaniu uczniów podkreślił, że możliwość ponownego spotkania przy Sztandarze Szkoły, który od ponad pięćdziesięciu lat towarzyszy społeczności szkolnej ,,Kopernika”, to w obecnym trudnym czasie wyjątkowa i doceniania chwila.

Gościem tegorocznego rozpoczęcia roku szkolnego był Wicestarosta Wieruszowski – Stefan Pietras. Życzył on uczniom oraz nauczycielom nie tylko powodzenia w kolejnych miesiącach nauki, ale przede wszystkim zdrowia i wytrwałości.

Po uroczystości na placu rekreacyjnym uczniowie wszystkich klas udali się na spotkania z wychowawcami, podczas których jednym z najważniejszych punktów było zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem COVID – 19. Ważnym elementem ochrony przed pandemią jest urządzenie zamieszczone tuż przy wejściu do szkoły, które mierzy temperaturę i monitoruje noszenie maseczek.

Fot. Aneta Mielcarek
Oprac. A. Kula
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments