Pielgrzym pokoju – Jan Paweł II

Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie rozpoczęła realizację projektu „Pielgrzym pokoju- Jan Paweł II”. Projekt ten otrzymał dofinansowanie w kwocie 7000 zł w programie „Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego związanych z obchodami roku Świętego Jana Pawła II”.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego. Nasz projekt jest adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu gminy Lututów, ale także dla pozostałej grupy mieszkańców gminy. Celem projektu jest przybliżenie osoby, systemu wartości i działalności Jana Pawła II jako wielkiego Polaka i autorytetu moralnego świata oraz krzewienia i upowszechniania postaw promujących wrażliwość na dobro i piękno.

Rozwijanie zainteresowań historycznych, plastycznych i muzycznych inspirowanych życiem i działalnością papieża Jana Pawła II, umożliwienie im prezentacji tych umiejętności.

W ramach projektu zaplanowaliśmy szczególnie dla młodszego pokolenia dwa konkursy:
– KONKURS MULTIMEDIALNY pt. „Jan Paweł II – pasterz i przyjaciel młodych” dla uczniów kl. 6-8

– KONKURS PLASTYCZNY pt. „Portret pasterza pokoju – Jana Pawła II” dla uczniów kl. 1-5

Zapraszam wszystkie dzieci do udziału w konkursach.

Finałem całego projektu będzie koncert zorganizowany na cześć Św. Jana Pawła II w specjalnym miejscu, który nada wyraz, klimat i powagę projektu czyli w Kościele pw. Apostołów Św. Piotra i Pawła w Lututowie. O terminie koncertu poinformujemy w najbliższym czasie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.