[Powiat Kępiński] Modernizacja kolejnych odcinków dróg

Jeszcze w tym roku, kolejne odcinki dróg powiatowych zostaną zmodernizowane. We wtorek 27 października w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Kępnie miało miejsce otwarcie ofert w ramach ogłoszonego postępowania przetargowego.

Jak informuje starosta Robert Kieruzal – Powiat Kępiński zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia 1 626 830,14 złotych. Są to dodatkowe odcinki dróg powiatowych, na których wykonane zostaną nakładki asfaltowe. Tym samym zwiększy się katalog zadań inwestycyjnych realizowanych w tym roku w zakresie modernizacji dróg powiatowych na obszarze całego powiatu.

W ramach prowadzonego obecnie przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kępnie postępowania ujęto następujące zadania inwestycyjne.

Na obszarze gminy Łęka Opatowska – modernizacja drogi powiatowej nr 5697 P na odcinku Raków – Siemianice na odcinku ok. 650 metrów.

Na obszarze gminy Trzcinica – modernizacja drogi powiatowej nr 5689 P na odcinku Trzcinica -Piotrówka na odcinku około 575 metrów.

Na obszarze gminy Rychtal – modernizacja drogi powiatowej nr 5687 P na odcinku Sadogóra – Wielki Buczek na odcinku 273 metrów.

Na obszarze gminy Bralin – modernizacja drogi powiatowej nr 5601 P na odcinku Czermin – Bralin na odcinku około 390 metrów.

Na obszarze gminy Perzów – modernizacja drogi powiatowej nr 5679 P na odcinku Domasłów-Miechów na odcinku 730 metrów.

Na obszarze gminy Baranów – modernizacja drogi powiatowej nr 5704 P na odcinku Jankowy – Donaborów na odcinku około 160 metrów.

Na obszarze gminy Kępno – modernizacja drogi powiatowej nr 5678 P na odcinku DK11 – Przybyszów o długości około 560 metrów.

W ramach wszystkich w/w odcinków zakres prac drogowych obejmować będzie wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno -bitumicznych asfaltowych o grubości 5 cm (warstwa ścieralna) po uprzednim oczyszczeniu nawierzchni i skropieniu asfaltem.

Dodatkowo w ramach postępowania przetargowego zaplanowano również montaż elementów prefabrykowanych wzdłuż ul. Wąskiej w Słupi pod Kępnem na odcinku 708 metrów drogi powiatowej.

powiatkepno.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments