Strajk Kobiet Wieruszów 28.10.2020 godz.18.00 rynek wieruszowski

Do naszej Redakcji od pewnego czasu napływają informacje o wydarzeniu, które zostało nagłośnione na  profilu   facebookowym Strajk Kobiet Wieruszów  a, które ma się odbyć dzisiaj na wieruszowskim rynku o godzinie 18.00.

Co  możemy przeczytać i zobaczyć na profilu   facebookowym Strajk Kobiet Wieruszów ? Ano m.in. to:

,,Spacer po Wieruszowie! Nie siedzimy cicho

Zapraszamy wszystkich na spacer.

Spotkamy się w środę, 28 października na wieruszowskim Rynku o godzinie 18:00 żeby zaczerpnąć świeżego powietrza,którego tak w Polsce potrzeba. Pamiętajcie o maseczkach, odstępach i transparentach.
Pokażmy, że również mieszkańcy Wieruszowa mówią głośne NIE!!
#powiedzkomus znajomemu! #strajkkobiet

NOWA OFICJALNA DATA: 28.10.2020 ŚRODA

Wieruszów, budzimy się!

KOBIETY, NIE SIEDZIMY CICHO.

Godzina: 18:00
Miejsce: Rynek pod pomnikiem Floriana
Zbieramy się tam i bedziemy spacerować.
Wszyscy mogą do nas dołączyc z kazdego miejsca!!
Trasa
POCZATEK:
RYNEK POMNIK FLORIANA

1.WARSZAWSKA DO SKRZYZOWANIA Z FABRYCZNA
2.ZABKA FABRYCZNA
3.RONDO SKRZYZOWANIE BURSZTYNOWEJ I FABRYCZNEJ
4.POLOMARKET

ZAKONCZENIE:
BIURO POSŁA RYCHLIKA WARSZAWSKA

ZOSTAWIAMY TAM ZNICZE, TRANSPARENTY, WIESZAKI..

Bardzo proszę później o spokojne i bezpieczne rozejscie sie do domów. Jezeli bedzie trzeba – uderzymy mocniej, w swoim czasie.,,

Odnosząc się do ostatniego akapitu nie wiadomo kto prosi   o spokojne i bezpieczne rozejście się do domów rozumiemy, że po strajku. Nie wiadomo kto założył profil   facebookowy  Strajk Kobiet Wieruszów Osoba nie ujawniła swoich danych,  organizatorzy strajku są anonimowi.  ,,Wieść gminna niesie, że podobno jest to pewna  pani doradca zawodowy, redaktor,  wł. firmy i   urzędnik,,. Zapewne dowiemy się tego o 18.oo.  Trzeba sobie zadać pytanie czy organizatorzy tego ,,zbiegowiska,, zdają sobie sprawę z tego, że dziś mamy ogromne zagrożenie epidemiologiczne – prawie 19 tysięcy zakażonych osób koronawirusem. W myśl obowiązujących przepisów na dzień dzisiejszy dozwolone jest organizowanie zgromadzeń publicznych w ilości pięciu osób i to z zachowaniem odstępu. Udawanie, że jest to tylko spacer jest zwykłą ,,konfabulacją,, o czym świadczą komunikaty na stronie Strajk Kobiet Wieruszów . patrz galeria

Jeżeli z tytułu tego ,,zbiegowiska,, dojdzie do wzmożonej liczby zakażeń w Wieruszowie a nie daj Boże do skutków śmiertelnych czy organizatorzy będą mieli odwagę ujawnić się i wziąć odpowiedzialność za te działania. Stoimy również na stanowisku, że wieruszowska policja odpowiednio zareaguje stosując odpowiednie sankcje w stosunku do osób łamiących prawo. Ciekawe czy osoby, które polubiły komentarze na tym profilu i zgłosiły swój udział rozumieją o co naprawdę chodzi w stanowisku Trybunału Konstytucyjnego, czy są tylko motywowane politycznie, czy tylko chcą wziąć udział, bo nadarza się okazja na ,,drakę lub zadymę,,.

Wracamy na stronę Strajk Kobiet Wieruszów

,,Hej, musze byc anonimowa dlatego powstalo male zamieszanie jednak jestem tak bardzo wdzieczna, ze to sie tak rozwinelo. Czekamy na was w SRODE, mam nadzieje ze bedzie was duzo i glosno, wykrzyczmy sie, powiedzmy co nas wkurwia, ponarzekajmy na to sprzatanie, gotowanie, bycie odstawiana na drugi plan. Pokazmy, ze jestesmy silne, bo nie ma nic silniejszego od kobiety.
Protest jest nt ustawy o aborcji jednak ja bym chciala, zeby kobiety mogly wyrzucic z siebie wszystko co je dreczy:) Musimy sie wzajemnie wspierac w takich trudnych czasach, po prostu pokazmy im, ze z nami sie nie zaczyna i nikt nie ma prawa nic zakazac! WYBOR.

Hejo,
Kto się wybiera na spacer w środę? Chętnie pójdę na spacer z jakimś rolnikiem 🙂 i przejadę się na jego maszynie.
Czekam na propozycje środa 28.10, o godz. 18:00 na wieruszowskim rynku. Znak rozpoznawczy….oczy ciskające błyskawicami.
Przekażcie rolnikowi💘

chcieli wojny to beda mieli, z kobietami sie nie zaczyna:)

Śpiew na spacerze dotlenia i wywołuje pozytywne emocje!!!
Zaśpiewajmy więc razem dzisiaj o 18…

Pewnego czwartku
polski Trybunał
chciał przejąć moje ciało, twoje ciało, ciało ciało ciało!
Pewnego czwartku
polski Trybunał
wyrzekł nam wojnę w biały dzień.

Więc jeśli nie chcesz
swojemu ciału
powiedzieć ciao, ciało, ciao, ciao, ciało ciao, ciao!
To bierz transparent
jak inne siostry
i bunt swój po ulicy nieś.

Niech płonie nasz gniew
w tysiącach gardeł
co krzyczą dość ofiarom, dość ofiarom, wara od nas wiaro!
Jesteśmy równe
Jesteśmy wolne,
i świat usłyszy naszą pieśń!

Kochana siostro
ty wykrzycz głośno:
jeb*** rządzie – ciao, TK- ciao, PATRIARCHACIE – ciao!
Kochana siostro
niech jutro niesie

o obalonym rządzie wieść.

słowa: Łaja Szkło,,

Osoby, które się z nami kontaktowały odnosząc się do piosenki, która jest w ,,programie strajku kobiet,, proponują inną ,,Bóg się mamo nie pomylił,,

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1 miesiąc temu

Wieruszowska Aborcyjna Manifestacja reprezentowała merytorycznie i kulturowo wyjątkowo niski poziom .( tu nie ustępuje marszom w innych miejscowościach ). Był to sfrustrowany tłum, zmanipulowanych ludzi nakręconych przez polityków na szczeblu krajowym i lokalnym.
Początek zaskoczył nawet samego Pana Burmistrza który po słabym przemówieniu chciał oddać głos zgromadzonej masie. Jednak tłum się nie garnął do zabrania głosu, jak widać nie wiele mieli do powiedzenia. Tłum przyszedł kompletnie nie przygotowany. Burmistrz aby wybrnąć z tej żenującej sytuacji zaintonował rozpoczęcie przemarszu okrzykiem „ Wypierdalać” i tłum zrozumiał to polecenie ….. zgodnie z życzeniem włodarza miasta „wypierdolił” na miasto dodając drugie ambitne hasło „Jebać PiS”
Niestety tu u Pana Burmistrza widać było totalne nie przygotowanie lub celowe wykorzystał nie wiedzy manifestujących w celu lansowania swojej osoby. Hasłem które powinno rozpoczynać manifestację i które powinien zaintonować Pan Burmistrz powinno brzmieć KONSTYTUCJA odzew bez zmiany „Wypierdalać” .
Właśnie zapisy konstytucji mówią o ochronie życia a TK je wyjaśnił. Pierwszy raz wyjaśnił to w 1997 r. Obradował wówczas pod przewodnictwem prof. Zolla, uznał: „Wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej, nie może być różnicowana. Brak jest bowiem dostatecznie precyzyjnych i uzasadnionych kryteriów pozwalających na dokonanie takiego zróżnicowania w zależności od fazy rozwojowej ludzkiego życia. Od momentu powstania życie ludzkie staje się więc wartością chronioną konstytucyjnie. Dotyczy to także fazy prenatalnej” .
-kto z tłumu by się tym przejmował po pierwsze a po drugie kto chciałby to sprawdzać , za duży wysiłek .
Drugie z ambitnych haseł „Jebać PiS” również kompletne nie pasujące do sytuacji. Konstytucja którą zinterpretowało TK ( przypomnę że nie pierwszy raz w sposób identyczny) przygotowana została przez lewice wraz z PSLem pod patronatem Pana Prezydenta Kwaśniewskiego. Masa skandująca „ Jebać PiS” powinna nieco zmienić hasło gdy chciała zachować choć minimum logicznego myślenia i zgłębiłaby chronologię związaną z tematem aborcji w Polsce powinna krzyczeć „Jebać Kwaśniewskiego” , „Jebać lewicę i PSL”.
Dla dorosłych manifestujących marsz był ewidentnie upustem frustracji która narasta w związku z ciągłymi porażkami wyborczymi partii opozycyjnych . Ewidentnie widać tu działania polityczne ukierunkowane na walkę z obecnie rządzącymi .Gdzie mamy ciągłość dbania o życie i zdrowie mieszkańców o które to włodarz Wieruszowa troskał się przed wyborami ? Przypomnę „ śmiercionośne koperty” w momencie gdy poziom tzw „pandemii” był wielokrotnie niższy od obecnego. Teraz natomiast marsze zagrożenia nie powodują? W przypadku nastoletniej młodzieży to ewidentna porażka wychowawcza rodziców którzy pozwalają na utożsamianie się młodych ludzi z chamstwem i prostackim językiem. Widać tu również porażką pedagogiczną, ewidentnie nastąpił zanik umiejętności korzystania z dostępnych źródeł informacji które dają szansę na zweryfikowanie faktów a nie uleganie owczemu pędowi za rozkrzyczanym tłumem .Nauczyciele biorący udział w tej manifestacji dali swoją obecnością przykład młodzieży że takie chamstwo i prostacki język jest przez nich akceptowany ( tym bardziej że life motiv marszu był bardzo dobrze znany) . Nauczyciele którzy pojawili się na marszu również nie wykazali się umiejętnością weryfikowania informacji albo wykorzystali sytuację do lansowanie się w celu przygotowania sobie gruntu pod lokalne wybory i/lub w celu uzyskania dodatkowych punktów u włodarza miasta.
Jak to podsumowuję ?
Wieruszów jest to Polska w pigułce, lokalni politycy i osoby z ambicjami politycznymi wykorzystały akcję z aborcją do marketingu politycznego wzorem polityków zasiadających w parlamencie . Grają identycznie na emocjach jak politycy w Warszawie , wykorzystując tłumu dla którego nie ważne są fakty a potrzebna jest iskra do upust różnej maści frustracji .
Na szczęście nie przekroczono jeszcze ostatniej granicy, nie byli tak prymitywni jak mieszkańcy dużych miast i nie niszczyli elewacji kościołów, nie zakłócali mszy i nie niszczyli pomników.
Pomijam tu celowo kwestie moralne i światopoglądowe manifestujących .

oficer
1 miesiąc temu

wieruszów to dno i wodorosty,

oficer
1 miesiąc temu

pojebani gówniarze