[Trzcinica] Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

16 października 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską, w którym uczestniczyły dzieci z klasy III wraz z nauczycielką Beatą Stodółką ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy.

Spotkanie w ramach projektu pt. „Przygoda z książką” zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pisarce towarzyszyła ciocia Jadzia – kukiełka przedstawiająca postać jej ulubionej książkowej bohaterki. Opowiadania o niej wzbudziły największe zainteresowanie i sympatię czytelników. Pani Eliza opowiedziała również dzieciom o początkach swojej przygody z pisaniem, która rozpoczęła się w wieku 12 lat. Do pisania zachęciła ją poetka Danuta Wawiłow. Oprócz dobrej zabawy, dzieci ze spotkania wyniosły wiele nauk, m.in. tą, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie. Zadawały też wiele pytań, na które pisarka chętnie w zabawny sposób odpowiadała.

Mieszkająca na co dzień w Brazylii, autorka książek, jest również tłumaczką języka włoskiego i krytyczką sztuki. Pisze artykuły do czasopism. Eliza Piotrowska jest laureatką wielu nagród literackich za twórczość dla dzieci. Wśród najmłodszych czytelników znana jest jako autorka serii opowiadań o Cioci Jadzi, książek regionalnie związanych z Poznaniem (np.: „Legenda o rogalach świętomarcińskich”, „Legenda o poznańskich koziołkach”, „Szneka z glancem”, „Maltanka” itd.), czy serii pt. „Święci uśmiechnięci”.

Na zakończenie spotkania dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość wraz z dziećmi podziękowała autorce za urocze spotkanie oraz nagrodziła najlepszych czytelników z klasy III, którzy najwięcej od początku roku wypożyczyli książek w trzcinickiej książnicy: Natalię Nawrocką, Małgorzatę Smogułę oraz Alana Walczaka. Spotkanie z tą niezwykłą pisarką z pewnością zachęci dzieci do sięgnięcia po jej książki, które są dostępne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.