[Wieruszów] Będą leczyć chorych na COVID-19?

Decyzją wojewody łódzkiego oddział chorób wewnętrznych w Powiatowym Centrum Medycznym w Wieruszowie ma zostać przekształcony na oddział obserwacyjno-zakaźny z zapleczem 25 łóżek.

 

 

Wieruszowska placówka do tej pory przyjmowała pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Przeprowadzano testy i w razie potwierdzenia zakażenia, kierowano potrzebujących hospitalizacji do innych placówek. Decyzja o przekształceniu została ogłoszona 16 października. Dyrekcja szpitala ma czas do środy 21 października, aby przygotować się do hospitalizacji chorych na COVID-19.

W piątek Szpital otrzymał decyzję o przekształceniu Oddziału Chorób Wewnętrznych w 25 łóżkowy oddział obserwacyjno-zakaźny. Niezwłocznie rozpoczęliśmy prace nad dostosowaniem oddziału do wymogów jakim powinien odpowiadać oddział zakaźny.
W przypadku naszego szpitala jest to bardzo trudne przedsięwzięcie, ponieważ w naszych strukturach mamy inne rodzaje działalności, które trudno odpowiednio zabezpieczyć ze względu na krzyżujące się ciągi komunikacyjne. Dostosowanie oddziału i organizacji pracy w nim wiąże się m.in. z wybudowaniem odpowiednich ścianek działowych, rozdzieleniem tras czystych i brudnych oraz zorganizowaniem pracy personelu w nowych, zmienionych realiach. Przygotowując się do pracy w nowych warunkach, jednocześnie kierowaliśmy do Pana Wojewody prośby o zmianę decyzji i przekształcenie naszego szpitala w placówkę I poziomu zabezpieczenia. Ponieważ decyzja jest nieodwołalna, Oddział Chorób Wewnętrznych będzie od środy 21 października funkcjonował jako oddział obserwacyjno-zakaźny. – mówi w rozmowie z portalem www.powiatowy.pl Dyrektor NZOZ Szpitala Powiatowego Eunika Adamus.

Jak przyznała nam dyrektor – decyzja o przekształceniu jest nieodwołalna.

Dyrektor NZOZ Szpitala Powiatowego Eunika Adamus nie ukrywa swojego zdziwienia taką decyzją wojewody. – Dla mnie najważniejszy jest pacjent i personel. Nie liczą się inne interesy, szpital musi chronić. Jestem oddana i swojej pracy i pacjentom. Nie rozumiem skąd taka decyzja o przekształceniu. 

red.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
1 miesiąc temu

dom wariatów. Może łóżka będą leczyć bez personelu, a może p. prezes ze starostą będą leczyć!!!