[Kępno] Ulica Dworcowa w przebudowie

Postępują prace związane z przebudową ulicy Dworcowej w Kępnie. Inwestycja realizowana jest przez Powiat Kępiński w ramach pozyskanej dotacji ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Zakres zadania obejmuje gruntowną przebudowę drogi w całym jej przebiegu na odcinku blisko 900 metrów. Obecnie główny zakres prac koncentruje się na odcinku od skrzyżowania ulic Dworcowej i Solidarności do budynku dworca kolejowego. W drugim etapie inwestycji przebudowana zostanie droga na pozostałym odcinku tj. od dworca kolejowego do skrzyżowania ulic Dworcowej i Przemysłowej.

Zakres inwestycji zakłada kompleksową przebudowę ulicy Dworcowej wzdłuż której powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Znacznej poprawie ulegnie również organizacja ruchu pod wiaduktem kolejowym, gdzie wyseparowany będzie ruch pieszych i rowerzystów od ruchu samochodowego. Dodatkowo przebudowane zostaną przejścia dla pieszych, które oznaczone będą sygnalizacją aktywną.

Całość zadania zgodnie z umową zakończyć się ma do końca maja 2021 roku.

Koszt przebudowy to 4 123.434,79 złotych. Inwestycja w połowie finansowana jest ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, w ramach którego udało się Powiatowi Kępińskiemu pozyskać dotację. W drugiej połowie kosztów wspólnie partycypują Powiat Kępiński oraz Gmina Kępno.

Równolegle z pracami prowadzonymi przez Powiat Kępiński, realizowana jest budowa sieci wodociągowej z przyłączeniami i sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączeniami w obrębie ulicy Dworcowej. Tu inwestorem jest Spółka Wodociągi Kępińskie, która w całości pokryje koszty tego zadania w kwocie 765.723,66 złotych.

powiatkepno.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments