Podsumowanie świątecznego weekendu

Policjanci wieruszowskiej komendy podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegły spokojnie i bezpiecznie. W tym czasie w powiecie wieruszowskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali jedynie 5 niegroźnych kolizji drogowych.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących w powiecie wieruszowskim czuwali m.in. policjanci ruchu drogowego. Mundurowi w trakcie patroli i kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy, trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Zwracali również uwagę na zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych.

W tym czasie na drogach powiatu wieruszowskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali jedynie 5 niegroźnych kolizji drogowych, zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego, nałożyli 13 mandatów karnych oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za niesprawności techniczne pojazdów.

Policjanci apelowali i apelują do tych kierowców, którzy jeszcze wybierają się w podróż, o spokojną i rozsądną jazdę, o stosowanie się do obowiązujących przepisów oraz właściwe przygotowanie swojego samochodu przed podróżą. Pieszym przypominamy o stosowanie się do obowiązujących przepisów oraz o używanie elementów odblaskowych.

Asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments