Powiat Wieruszowski zrealizował kolejny szlak turystyczny

W listopadzie br. Powiat Wieruszowski sfinalizował prace nad realizacją szlaku turystycznego i oficjalnie otworzył „Szlak Pogranicza Doliny Prosny”, na trasie Gola – Wieruszów.

 

Jest to szlak pieszo-rowerowy o długości około 30 km, którego trasa została wyznaczona wzdłuż biegu rzeki Prosny. Przy trasie „Szlaku Pogranicza Doliny Prosny” znajduje się wiele atrakcji turystycznych oraz obiektów historycznych.

Realizacja zadania wpisuje się w cele „Zintegrowanej Strategii Rozwoju Powiatu Wieruszowskiego na lata 2014-2020”, jak również w działania promocyjne Powiatu. Wykonanie zadania miało na celu podkreślić występujące wzdłuż rzeki Prosny walory turystyczne, historyczne, kulturowe, religijne, a przede wszystkim podkreślić znaczenie i bogactwo Doliny rzeki Prosny na terenie powiatu wieruszowskiego.

Wszelkie informacje dotyczące szlaku – mapa oraz opisy zabytków i obiektów turystycznych wzdłuż trasy szlaku znajdują się na stronie internetowej: www.powiat-wieruszowski.pl/szlak-pogranicza-doliny-prosny.html .

Poniżej znajdują się zdjęcia tablic informacyjnych, umiejscowionych w Wieruszowie oraz Goli, na początku i końcu szlaku.

Foldery dotyczące „Szlaku Pogranicza Doliny Prosny” można otrzymać w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Wieruszowie lub w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.

Serdecznie zachęcamy do wyruszenia na szlak!

W obecnej sytuacji, jest to doskonała i co najważniejsze bezpieczna forma spędzania wolnego czasu.

Życzymy wielu niezapomnianych wrażeń na trasie szlaku!

powiat-wieruszowski.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments