[Lututów] Ferie z pasją

W Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Lututowie odbyły się półkolonie. Było naprawdę wspaniale! Potwierdzają to uśmiechnięte buzie uczestników.

 

Tematyka zajęć była różnorodna i każdy z półkolonistów mógł znaleźć nowe pasje i poszerzyć dotychczasowe zainteresowania. W pierwszym tygodniu odbyły się zajęcia rozwijające zdolności plastyczne, logiczne myślenie i wyobraźnię oraz zabawy koncentrujące uwagę. Wiele emocji wzbudziły zajęcia sportowe i aerobikowy zawrót głowy. Uczniowie wysłuchali opowieści pana Wacława o regionalnych wierzeniach oraz grali w szachy. Placówkę odwiedziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Malowane usta” z Łęk Małych, które pomogły małym kucharzom przygotować pyszne śniadanie. Uczniowie wzięli udział w pasjonującej grze terenowej. Każda grupa (oznaczona kolorem) pod kierunkiem opiekunów zdobywała wcześniej przygotowane bazy z zadaniami, a były one przeróżne, np. ułożyć nazwę miejscowości z patyków i odszukać budynek, który znajduje się pod adresem: Lututów ulica Klonowska 8.

Drugi tydzień ferii upłynął pod znakiem szalonej zabawy i rozwijania zamiłowań m.in. muzycznych i tanecznych. Każda grupa uczestniczyła w żywiołowych zabawach rytmiczno- tanecznych i słuchowych polegających na odgadywaniu dźwięków pochodzących z otoczenia. Wzięła udział w zajęciach muzycznych Batti Strauss z wykorzystaniem woreczków i klawesów, śpiewała zimową piosenkę oraz grała na janczarach. Dance, Dance, Dance, czyli taniec nowoczesny w naszej szkole- te zajęcia również cieszyły się powodzeniem wśród wychowanków. Nie zabrakło zajęć rozwijających kreatywność, podczas których wykonane zostały ozdoby, zabawki i elementy dekoracyjne z przyrodniczych skarbów zebranych w lesie i parku. Każdy zespół zbudował swój własny szałas.

Warto podkreślić, że wspomniane działania odbyły się w ramach feryjnej akcji Małe Kroki w Naturze organizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi. Niezwykłą wyobraźnią i zręcznością wykazali się półkoloniści podczas zajęć plastycznych, składając zwierzątka z papierowego origami oraz wykonując przeurocze pacynki. Ogromne emocje towarzyszyły uczestnikom podczas pokonywania toru przeszkód i turnieju szachowego. Dzięki sprzyjającej aurze spędzili także dzień na świeżym powietrzu. Nie zabrakło zabaw na śniegu, a więc wyścigów, rzucania śnieżkami do celu, zjeżdżania z górki i lepienia bałwana, a na zakończenie ciepłej herbaty i pieczonej kiełbaski. Ostatni dzień ferii upłynął w karnawałowej atmosferze, a to za sprawą muzyki i zajęć tanecznych. Naszych podopiecznych trudno było poznać, bowiem każdy z nich nosił wykonaną przez siebie karnawałową maskę. Ponadto przygotowali owocowe szaszłyki oraz smaczne kanapeczki.

Na uroczystym zakończeniu półkolonii swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Lututowa, Pan Marek Pikuła. Uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami z ferii oraz zaprezentowali tańce. Na pamiątkę każdy z nich otrzymał odznakę półkolonisty.

Uczestnikom towarzyszył radosny nastrój, choć wielu żałowało, że ferie już się skończyły. Pozostaną po nich niezapomniane wspomnienia, bowiem był to czas wypełniony doskonałą zabawą, śmiechem, pozytywnymi emocjami.
Dziękujemy Gminie Lututów za dofinansowane przedsięwzięcia.

Do zobaczenia za rok na półkoloniach!

Anna Szymańska
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments