Mail do Redakcji w sprawie powołania dyrektora Wieruszowskiego Domu Kultury

1 stycznia 2021 roku na naszą skrzynkę kontaktową otrzymaliśmy maila w sprawie powołania dyrektora Wieruszowskiego Domu Kultury.
Treść poniżej – pisownia oryginalna.

 

 

,,Dzień dobry,
zarządzeniem NR 145/2020

BURMISTRZA WIERUSZOWA

z dnia 30 grudnia 2020 r.

w sprawie powołania dyrektora Wieruszowskiego Domu Kultury

powołano bezkonkursowo dyrektora WDK.

Ponadto ciekawe czy zasięgnięto wymagalnej opini związku zawodowych i stowarzyszeń kulturalnych działających na terenie wieruszowa w tej sprawie zgodnie z art 15 ustawy o prowadzeniu i organizowaniu działalności kukturalnej. Zarządzenie ma oczywista wadę prawną ponieważ ten sam artykuł w kolejnych punktach ustawy o prowadzeniu działalności kulturalnej wyraźnie mówi o powołaniu min. na 3 lata, a według zarządzenia powołano nową dyrektor na 2 czyli niezgodnie z prawem.,,

Od Redakcji:

Po przeanalizowaniu zarządzenia NR 145/2020 oraz przepisów związanych z powoływaniem bezkonkursowym dyrektorów placówek kulturalnych stwierdzam, że powołanie na stanowisko dyrektora Wieruszowskiego Domu Kultury Pani Małgorzaty Skolankiewicz nie jest obarczone błędami prawnymi.

W związku z powyższym,
Redakcja Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego i www.powiatowy.pl
składa Pani Dyrektor gratulacje oraz życzy dużo sukcesów w prowadzeniu działalności kulturalnej dla dobra mieszkańców miasta i gminy Wieruszów. Mamy nadzieję na owocną współpracę w tej dziedzinie.

Z wyrazami szacunku
E. Tomaszek
z-ca redaktora naczelnego ITP i powiatowy.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments