NSZZ „Solidarność – 80” działa na arenie międzynarodowej

W czasie pandemii działalność związków zawodowych zrzeszonych EFBWW ( European Federation of Building and Woodworkers ) przeniosła się do Internetu.  Działacze związkowi z różnych krajów Europy  spotykają się online  na specjalnie zorganizowanych w tym celu wideokonferencjach.

 

Omawiane są różne zagadnienia z dziedziny prawa pracy, opiniowane są dokumenty nowych rozwiązań prawnych oraz nanoszenie merytorycznych uwag.  Związki Zawodowe są aktywną stroną  w tworzeniu oraz wprowadzaniu ich w życie  przez Komisję Europejską i Parlament Europejski. Konferencje są uzbrojone w symultaniczne tłumaczenie w kilku językach co pozwala uczestnikom doskonale się porozumiewać.

Niedawno odbyły się konferencje dotyczące formaldehydu a szczególności zapoznano się i omówiono:

– Europejskie instrukcje dotyczące działań zapewniających przestrzeganie wartości dopuszczalnych narażenia zawodowego dla formaldehydu w branży producentów płyt drewnopochodnych.  Istotnym elementem jest wdrożenie tych rozwiązań we wszystkich firmach tej branży w całej Europie.

Kolejna konferencja dotyczyła:

– Wprowadzania nowych rozwiązań w dziedzinie BHP dotyczących w szczególności organizacji   placów budów montażu i obsługi urządzeń dźwigowych.

Niemniej jednak, NSZZ Solidarność 80 KS BDOŚ z siedzibą w Wieruszowie, reprezentowane przez Piotra Mortę – przewodniczącego i Eugeniusza Tomaszka- sekretarza działając w strukturze Europejski EFBWW podejmuje starania, które mają skutkować dynamicznym wzrostem wynagrodzeń na polskim rynku pracy.

Działania te są zbieżne z obecną politykom rządu. Współpraca S80 z polskim rządem na forum międzynarodowym – Europejskim układa się dobrze. Wyzwania jakie stawia S80 w zakresie tempa wzrostu wynagrodzeń tylko nieznacznie różnią się od programu rządu Mateusza Morawieckiego.

Poniżej przedstawiam państwu jak na dzień dzisiejszy prezentują się wskaźniki dotyczące średniego wynagrodzenia oraz płacy minimalnej w UE. (żród. RU-GELD.DE) Te poniższe tabele doskonale obrazują, ile w dziedzinie wynagrodzeń pracowników w Polsce jest jeszcze do zrobienia.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments