Lututowski Bieg Powstańczy

Podczas spotkania redaktorów ITP i powiatowy.pl w siedzibie Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie Prezes Tomasz Klimecki poruszył kwestię upamiętnienia zdarzeń historycznych, jakie miały miejsce na Ziemi Lututowskiej. Zaproponował, aby w kolejną rocznicę Bitwy Powstania Styczniowego „Pod Lututowem” zorganizować Bieg Powstańczy.

W związku z powyższym Redakcja podjęła działania zmierzające do wdrożenia tego pomysłu w życie. Po przeprowadzeniu konstruktywnych rozmów z władzami Lututowa, proboszczem parafii ks. kan. Waldemarem Gruszką zawiązała się grupa inicjatywna.

W dniu dzisiejszym tj. 17 lutego 2021 roku korzystając z gościnności ks. proboszcza odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, w którym uczestniczyli: Burmistrz Lututowa Marek Pikuła, Przewodniczący Rady Miasta Lututów Marek Zgadzaj, Prezes Rejonowego Banku
Spółdzielczego w Lututowie Tomasz Klimecki, Ksiądz Dziekan Waldemar Gruszka, redaktorzy ITP i powiatowy.pl Anna Świegot i Eugeniusz Tomaszek.

Celem spotkania było omówienie zagadnień związanych z organizacją tych zawodów sportowych. Ustalono następujące kwestie: nazwa imprezy sportowej, termin, dystans i kategorie uczestników biegu, koszty zawodów, przydzielenie zadań poszczególnym instytucjom i osobom.

Lututowski Bieg Powstańczy odbędzie się 13 czerwca 2021 roku w niedzielę, o godzinie 15.00, w trzech kategoriach wiekowych:

kat. I do 10 lat dystans 1 km
kat. II do 16 lat dystans 3 km
kat. III powyżej 16 lat dystans 5 km

Formuła biegu – amatorska.

Zawody zostaną przeprowadzone na terenie historycznej Bitwy pod „Koziołkiem”.
Organizatorami Lututowskiego Biegu Powstańczego są:   Gmina Lututów, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, Parafia Apostołów Piotra i Pawła w Lututowie, Redakcja Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego.

O godzinie 17.00 odbędzie się msza polowa w intencji poległych powstańców w „Bitwie pod Lututowem”. Po nabożeństwie planowana jest rekonstrukcja bitwy.

Patronem medialnym Lututowskiego Biegu Powstańczego jest Ilustrowany Tygodnik Powiatowy i portal  www.powiatowy.pl

O dalszych pracach organizacyjnych oraz zapisach do biegu i regulaminie zawodów, będziemy informować w odpowiednim czasie na www.powiatowy.pl, stronie Urzędu Miejskiego w Lututowie, stronie Badacze Historii Lututów, Facebooku Ilustrowany Tygodnik Powiatowy i w gazecie parafialnej „Apostoł”.

Organizatorzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments