„Mała książka – wielki człowiek”

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy oraz Fila Biblioteczna w Laskach realizowały już kilka odsłon kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki. Tegoroczna edycja kampanii Mała Książka – Wielki Człowiek rozpoczęła się z początkiem września 2020 roku.

Od początku roku szkolnego w programie z biblioteki gminnej oraz filii wzięło udział 36 dzieci. Każde dziecko w wieku do 6 lat, które przyszło do biblioteki, otrzymało w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdowały wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dodatkowo Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy dla małych Czytelników, którzy zebrali komplet naklejek, funduje różnorodne nagrody.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments