Na „podwójnym gazie” spowodował kolizję drogową

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej do której doszło w sobotnią noc w Mieleszynie, w powiecie wieruszowskim. Sprawcą tego zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierujący.

 

Do tej groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 20 lutego 2021 roku po godzinie 23:00, na drodze powiatowej w Mieleszynie, w gminie Bolesławiec. Według wstępnych ustaleń, kierujący renault kangoo, 24 – letni obywatel Ukrainy, nie zachował należytych środków ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie okazało się, że był pijany.

Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Teraz 24 – latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za takie przestępstwo, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Dodatkowo amator jazdy na tzw. „podwójnym gazie”, odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W wyniku tego zdarzenia, znacznie uszkodzony został pojazd uczestniczący w tej kolizji oraz ogrodzenie przydrożnej posesji.

Policjanci apelują o nie kierowanie pojazdami pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków, oraz o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments