Nowe pracownie i karetka w kępińskim szpitalu

Pasmo dobrych wieści z kępińskiego szpitala trwa. Oficjalnie otwarto wyremontowane pracownie radiologii i mammografii. W tym samym dniu placówce przekazano także nową karetkę transportową.

Kępińska placówka wyposażona została w nowoczesny sprzęt, który umożliwi szybką i dokładną analizę. Całkowity koszt zadania w ramach którego przeprowadzono prace modernizacyjne i zakup sprzętu to 3,6 mln zł. Modernizacja pracowni rentgenowskiej możliwa była dzięki dotacji celowej z budżetu państwa w kwocie 2 916 520 złotych, co stanowi 80% kosztów inwestycji. Pozostałą część w kwocie 750 000 złotych pokrył Powiat Kępiński w ramach własnego budżetu.

Cyfrowa pracownia mammograficzna pozwoli na dostęp do bezpłatnych badań ważnych w profilaktyce raka piersi. Korzystanie z takich usług będzie możliwe od 1 marca.

Powiat Kępiński partycypował również w kosztach zakupu karetki w kwocie 220 000 złotych. Jest to już druga karetka przekazana do kępińskiego szpitala w ostatnich miesiącach.

W uroczystym oddaniu inwestycji udział wzięli wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, poseł Katarzyna Sójka, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz oraz dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska.

red.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments