Okna i drzwi z aluminium

Dla osób podejmujących wyzwanie budowy nowego domu lub remont mieszkania jedną z kluczowych decyzji jest wybór stolarki budowlanej; okien i drzwi. Okna i drzwi to na pewno jeden z najważniejszych elementów budynku. Ich parametry, rozmieszczenie i rozmiary decydują o charakterze i komforcie całego domu.

Ważnym kryterium jest również materiał, z którego wykonana jest stolarka budowlana. Dominująca na rynku budowlanym jest na pewno oferta okien i drzwi z drewna i PCV, ale warto rozważyć zakup i montaż stolarki okienno-drzwiowej z aluminium. Z uwagi na swoje właściwości materiał ten pozwala produkować bardzo estetyczne konstrukcje o dużych przeszkleniach, chętnie stosowanych w nowoczesnych projektach budowlanych. Wielkogabarytowe przeszklenia są praktycznym sposobem na dopływ naturalnego światła dziennego do wnętrza budynku, tworząc optykę jasnych, przestronnych pomieszczeń.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Funkcjonalność, elegancki wygląd i wysokie parametry techniczne – tak w skrócie można scharakteryzować okna i drzwi z profili aluminiowych. Aluminium jest bardzo szeroko wykorzystywane w budownictwie, ponieważ niewiele metali posiada tak dobre właściwości konstrukcyjne. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały w stosunku do swojej wagi, łatwy w obróbce plastycznej, a przy tym odporny na korozję. Aluminium jest tworzywem ekologicznym, przyjaznym środowisku, gdyż w bardzo prosty sposób może być poddawany recyklingowi. Właściwości te zapewniają możliwość wytwarzania drzwi i okien i o bardzo nietypowych kształtach, od prostokątnych poprzez trapezowe i okrągłe, aż po eliptyczne. Stolarka okienno-drzwiowa wykonana z aluminium jest nie tylko estetyczna, lecz także funkcjonalna i wszechstronna w zastosowaniu. Ukryte zawiasy i inne elementy okuć pozwalają na wykonywanie drzwi i okien o bardzo różnym otwieraniu – można zamawiać okna otwierane do wewnątrz, odstawiane- uchylne i rozwierano- uchylne, ale również okna wychylne na zewnątrz – tzw. fenêtres à l’italienne i okna obrotowe – tzw. pivot, oraz okna przesuwne i podnoszono- przesuwne. Wszystkie nowoczesne, a także energooszczędne.

Okna i drzwi z profili aluminiowych wypełnione dwukomorowymi niskoemisyjnymi szybami zespolonymi są niezwykle energooszczędne. Pozwalają na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania domu lub mieszkania. Systemy profili aluminiowych pozwalają na stosowanie nowych rozwiązań zapewniających komfort użytkowania okien i drzwi.

Dla przykładu możliwość zastosowania elementów automatyki otwierania, zamykania i zacieniania, które w połączeniu z systemem alarmowym, centralą pogodową i zdalnym sterowaniem współtworzą system inteligentnego budynku – tzw. smart house. Przez to wnętrze domu staje się jeszcze bardziej bezpieczne i komfortowe.

Zastosowanie okien i drzwi z aluminium

Do niedawna okna i drzwi z aluminium były powszechnie stosowane w budynkach komercyjnych, biurowych i użytku publicznego. Obecnie drzwi i okna aluminiowe znajdują zastosowanie również w projektach nowoczesnych domów. Ich minimalistyczny charakter idealnie pasuje do modernistycznych budynków, nadając im prestiżowego wyglądu. Stolarka okienno-drzwiowa nadal jest szeroko stosowana w obiektach służby zdrowia, szkołach, urzędach i centrach handlowych. Ważną rolę spełniają drzwi aluminiowe klasyfikowane w zakresie odporności ogniowej zgodnie z normą EN 13501-2. Drzwi przeciwpożarowe z aluminium w przypadku wybuchu pożaru ograniczają rozprzestrzenianie się ognia w budynku i umożliwiają prowadzenie akcji gaszenia ognia i ewakuacji osób. Drzwi i okna aluminiowe w praktyce mogą być zastosowane w każdym budynku, nawet w obiektach zabytkowych. Stanowią połączenie nowoczesnego designu z wyjątkową trwałością. Profile mogą być lakierowane w kolorach jednolitych z całej palety RAL, a nawet lakierowane w kolorach drewnopodobnych z odwzorowanym rysunkiem usłojenia drewna.

Decydując się na zakup i montaż drzwi i okien aluminiowych należy pamiętać o właściwym ich zamontowaniu. Dzięki prawidłowej instalacji, okna i drzwi aluminiowe zachowują wysokie parametry użytkowe i zapewniają komfortową eksploatację. Umiejętne zastosowanie nowoczesnych technik montażu gwarantuje prawidłowe uszczelnienie styku ram okien i drzwi z murem. Profesjonalny montaż stolarki aluminiowej zapewni jej długoletnie użytkowanie, a przez to spokój i bezpieczeństwo w domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie płatne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments