[Trzcinica] „Zakochaj się w książce”

14 lutego obchodziliśmy Walentynki czyli święto wszystkich zakochanych. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy i Filia Biblioteczna w Laskach przygotowały specjalną akcję dla swoich czytelników pn. „Zakochaj się w książce”.

 

W tygodniu poprzedzającym Walentynki biblioteka zamieszczała w serwisie społecznościowym oraz na swojej stronie internetowej posty ilustrujące przebieg akcji „Zakochaj się w książce”. Pojawiły się wpisy zachęcające dorosłych, młodzież i dzieci do wypożyczania książek o tematyce miłosnej, przyjaźni czy opowiadające o wzajemnej życzliwości i sympatii. Natomiast w dniach 12 i 15 lutego 2021 r. na każdą osobę, która przyszła do biblioteki i wypożyczyła minimum jedną książkę, czekała niespodzianka. Najmłodsi czytelnicy mogli liczyć na walentynkowe balony i lizaki w kształcie serca a dorosłe osoby miały możliwość wylosować słodki upominek lub dekoracyjny kubek. Akcja okazała się sporym sukcesem.

Do biblioteki zawitali nie tylko stali czytelnicy ale również nowe osoby, które nie miały jeszcze założonej karty bibliotecznej. Podczas pierwszego dnia akcji tj. piątek książnicę w Trzcinicy odwiedziło 56 czytelników, którzy wypożyczyli łącznie 163 książki. Natomiast do Filii Bibliotecznej w Laskach zawitało 17 osób, którym udostępniono 46 książek. Podobna sytuacja miała miejsce w poniedziałek. Wydarzenie zostało zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy przez dyrektor Renatę Gość i bibliotekarza Marię Tomalik, a w Filii Bibliotecznej w Laskach przez Marcelinę Kuboszek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a atmosfera panująca w bibliotece była radosna i sprzyjała „zakochaniu się w książkach”. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki osłodziły naszym czytelnikom te zimowe dni a historie z wypożyczonych książek ogrzały nawet zmarznięte serca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments