Braterskie trio zatrzymane za pobicie

Wieruszowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie w domu jednorodzinnym w gminie Bolesławiec. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny.

Do tego zdarzenia doszło 4 kwietnia 2021 roku przed godziną 21:00 w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Żdżary w gminie Bolesławiec. Wówczas 38–letni mieszkaniec sąsiedniej posesji stanął w obronie swojej znajomej, która uczestniczyła w awanturze z jednym z mieszkańców powiatu wieruszowskiego, który po tym incydencie uciekł z terenu tej posesji. Kiedy kobieta wraz z swoimi znajomymi pojechała do lekarza, awanturnik w towarzystwie dwóch innych mężczyzn powrócił do domu 38–latka.

Kiedy napastnicy wtargnęli do wnętrza, zaczęli bić i kopać mężczyznę wybijając szybę w drzwiach jego domu. Następnie pobili go i uciekli. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci od razu pojechali na miejsce i poinformowali zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanemu. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Sprawna interwencja policjantów pozwoliła na szybkie namierzenie agresorów.

Już po kilkunastu minutach w miejscu ich zamieszkania funkcjonariusze zatrzymali dwóch braci, mieszkańców powiatu wieruszowskiego w wieku 25 i 28 lat podejrzewanych o pobicie. 28–latek w chwili zatrzymania był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Jednocześnie kryminalni wyruszyli na poszukiwania trzeciego oprawcy.

Nazajutrz, w godzinach porannych policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 33–letni brat awanturników. 6 kwietnia br. wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Za takie przestępstwa, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policji oraz zakaz kontaktowania z pokrzywdzonym.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments