Łódzkie na Plus – Kwiaty i wyróżnienia dla młodych – zdolnych

Marszałek Grzegorz Schreiber prowokuje wiosnę ogłaszając kwiatowe konkursy. Nagrodzeni zostali też młodzi artyści z regionu, a liderów społecznie zaangażowanych zapraszamy do Akademii.

 

Wiosna pogodą nas nie rozpieszcza, ale z pewnością można korzystać już z dobrodziejstwa słońca i upiększać nasze balkony i przydomowe ogródki. Zaprasza do tego marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, który ogłosił dwa konkursy: na ,,Kolorowy balkon” oraz „Ogrody i ogródki województwa łódzkiego”. Oba powinny przyczynić się do tego, że województwo łódzkie rozkwitnie i nabierze kolorów.

Zabawa polega na ukwieceniu najbliższego otoczenia, a następnie zaprezentowanie na fotografiach efektów zmian. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody. Szczegółowe informacje dotyczące konkursów dostępne są na stronach internetowych:

www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-kolorowy-balkon

www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-ogrody-i-ogrodki-wojewodztwa-lodzkiego

Młodzi twórcy docenieni

Nagrodami już mogą pochwalić się natomiast najzdolniejsi młodzi artyści z województwa łódzkiego, bo przyznane zostały Stypendia Artystyczne Marszałka. Nagrodzone zostały 22 osoby. Trzy z nich otrzymały wyróżnienie w kategorii „młody twórca”, o które mogli ubiegać się artyści, którzy nie ukończyli 35 lat, a mają już znaczące osiągnięcia w zakresie wykonywanej twórczości. Stypendia z przeznaczeniem na autorskie projekty otrzymali: Tomasz Jeziorski, student Wydziału Sztuk Pięknych ASP w Łodzi; Aleksandra Bonikowska – studentka Wydziału Sztuk Projektowych na Kierunku Tkanina i Ubiór ASP w Łodzi; Katarzyna Drabik – studentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Wysokość stypendiów wyniosła od 5,5 tys. zł do 5,9 tys. zł.

O stypendium w kategorii ,,uczeń” mogli ubiegać się uczniowie szkół artystycznych oraz studenci uczelni artystycznych, którzy uzyskali w ubiegłym roku średnią ocen z przedmiotów artystycznych co najmniej 4 i mają wyjątkowe osiągnięcia w swojej dziedzinie. Stypendium ma formę jednorazowej wypłaty i wynosi od 2 tys. zł do 3,5 tys. zł. Łączna kwota przeznaczona na wyróżnienia wyniosła 70 tys. zł.

Pilotaż dla liderów

Na młodych, zdolnych i zaangażowanych czekamy też w Akademii Liderów Województwa Łódzkiego. List intencyjny zapowiadający jej powołanie podpisali: Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, oraz Iwona Wieczorek, dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Celem utworzenia Akademii jest wsparcie osób, które chcą doskonalić umiejętności organizacyjne potrzebne do pełnienia funkcji liderów w lokalnych społecznościach i organizacjach młodzieżowych. – Wierzę, że powołując Akademię wesprzemy wszystkich tych, którzy są zainteresowani zostaniem liderami, ale także pomożemy samym sobie. Bo przecież pomysły i aktywność tych ludzi będą adresowane do nas, będą trafiały do mieszkańców naszego województwa – mówi marszałek Schreiber.

Projekt dedykowany jest szczególnie młodym radnym, członkom młodzieżowych rad samorządu terytorialnego, studentom, uczniom, młodzieży zaangażowanej w życie lokalnych społeczności. Zgłoszenia są przyjmowane w formie elektronicznej za pomocą formularzy opublikowanych na stronie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Udział w projekcie jest bezpłatny, może wziąć w nim udział 36 uczestników.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie na Plus. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments