Łódzkie na Plus

Priorytetem Województwa – walka z covid-19

Stało się. Trzeba było uruchomić szpital tymczasowy zorganizowany w hali Expo w Łodzi. Dodatkowe łóżka, w tym respiratorowe, stały się dodatkowym oddziałem Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. – Samorząd województwa łódzkiego nie ustaje w kolejnych działaniach przygotowujących podległe mu szpitale do walki z pandemią – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

Dowodem na to – kolejne ponad 51 mln zł na walkę z koronawirusem, które trafia do szpitali oraz podmiotów leczniczych w Łódzkiem mających zespoły Ratownictwa Medycznego. Pieniądze zostaną wydane na: rękawice, gogle, maseczki, przyłbice, kombinezony ochronne, fartuchy.

Na wsparcie może liczyć 30 podmiotów medycznych w województwie. Pieniądze na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa. Przypomnijmy, że w najbliższym czasie do szpitali w regionie łódzkim trafi także 50 aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, które zostaną zakupione przez samorząd województwa łódzkiego.

To już piąta edycja Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy województwa mogą już zgłaszać projekty w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Pula środków do wykorzystania na realizację zadań wynosi 8 milionów złotych.

Tegoroczny Budżet Obywatelski będzie realizowany na nieco odmienionych zasadach. Nie będzie podziału na pule subregionalne, a zamiast tego na pule: wojewódzką i powiatowe. Jako zadania „wojewódzkie” można zgłaszać projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, natomiast w ramach 24 pul powiatowych są projekty zadań nieinwestycyjnych o charakterze sportowym, turystycznym, dotyczące bezpieczeństwa publicznego, z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z województwem i upowszechniające kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.

Nabór projektów potrwa do 12 kwietnia.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie, Łódzkie na Plus. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments