„Łódzkie na plus” – podsumowane tygodnia w skrócie

Zapraszamy mieszkańców Łódzkiego

Tegoroczne lato w Łódzkiem to zabawa w rodzinnym gronie. Moc atrakcji, ale też wiedzy o funduszach unijnych.

 

To oferta, którą samorząd województwa serwuje podczas plenerowych imprez. 22 sierpnia na wojewódzkie święto plonów zapraszamy do Rogowa, gdzie dla mieszkańców łódzkiego wystąpi m.in. Zakopower. Gdy opadnie już dożynkowy kurz, pora zabrać się do nauki. Z początkiem roku szkolnego rusza Centrum Rozwoju Kompetencji w Bełchatowie.

Oferta dla pracowników branży energetycznej

Rusza już we wrześniu 2021 r. Stwarza możliwość kształcenia i rozwoju kwalifikacji pracowników branży energetycznej i mieszkańców regionu łódzkiego. Centrum Rozwoju Kompetencji w Bełchatowie to odpowiedź na potrzebę przekwalifikowania pracowników należącego do PGE bełchatowskiego kompleksu energetycznego. Właśnie tam będzie można zdobywać nowe umiejętności i wiedzę poprzez udział w kursach zawodowych, szkoleniach i warsztatach. Powołanie CRK zainicjowane zostało podpisaniem listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Województwem Łódzkim a PGE Polską Grupą Energetyczną. – Perspektywa transformacji energetycznej powoduje obawy, ale chcemy, by zostały one zastąpione wiarą w to, że mieszkańcy regionu, pracownicy zatrudnieni w procesie wydobycia węgla brunatnego na tym nie stracą. To do nich kierujemy tę ofertę, to dla nich będziemy podejmowali kolejne działania – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Uwaga, do 24 sierpnia można składać wnioski o przyjęcie na kwalifikacyjne kursy zawodowe!

O Funduszach Europejskich na piknikach w Łódzkiem 

Symulator dachowania, koncerty, animacje, wata cukrowa dla dzieci, konkursy z nagrodami i moc swojskiego jadła od gospodyń z Kół Gospodyń Wiejskich – tak wyglądają pikniki, które latem organizuje samorząd województwa łódzkiego. „Lato z Funduszami Unijnymi” zawita z plenerowymi imprezami w sumie do 21 powiatów. To wspaniała okazja, aby spędzić czas w rodzinnym gronie i dowiedzieć się o ofercie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i jego instytucji podległych, w tym m.in. Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Teatru Wielkiego w Łodzi, czy Muzeum Archeologicznego. Najbliższe pikniki odbędą się:

  • 22 sierpnia w Rogowie,
  • 25 sierpnia w Rozprzy,
  • 26 sierpnia w Łubnicach,
  • 27 sierpnia w Świnicach Warckich,
  • 29 sierpnia w Ostrowie Warckim.

A po żniwach czas na dożynki

Będzie smacznie, głośno i kolorowo. Strefa zabaw i animacji, konkursy, warsztaty, koncerty, do tego pyszności serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Tegoroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbędzie się 22 sierpnia w Rogowie w powiecie brzezińskim na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 Województwo łódzkie jest regionem o charakterze mocno rolniczym, użytki rolne stanowią ponad 48% terenu, dlatego coroczne święto plonów ma tu szczególny wymiar i charakter – mówi marszałek województwa Grzegorz Schreiber. – Święto Plonów jest też okazją do promocji zarówno materialnych, jak i kulturalnych osiągnięć rolników. Wszystkich już dziś gorąco zapraszamy do Rogowa!

Podczas wojewódzkiego święta plonów zagrają i zaśpiewają gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów i Zakopower.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie na Plus. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments