Terytorialsi otrzymali Chorągiew Wojska Polskiego

 

 

 

Na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbyła się kolejna ważna uroczystość. Chorągiew Wojska Polskiego na ręce dowódcy łódzkich terytorialsów przekazał zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ceremonia połączona była z przysięgą nowych żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Generał brygady Maciej Klisz w obecności weteranów, rodzin żołnierzy, dowódców służb mundurowych, parlamentarzystów i zaproszonych gości, wręczył pułkownikowi Pawłowi Wiktorowiczowi Chorągiew Wojska Polskiego, która obok sztandaru jest znakiem jednostki wojskowej, symbolem honoru, męstwa i tradycji. Te dwa symbole uczestniczą w ważnych dla żołnierzy i społeczeństwa patriotycznych wydarzeniach.

„Żołnierze, za Wami niełatwy czas szkolenia. Możecie być z siebie dumni, że pokonaliście swoje słabości i podołaliście trudom wojskowego rzemiosła. Dziękuję za wasze poświęcenie i stawiennictwo do służby” – mówił w przemówieniu do żołnierzy pułkownik Wiktorowicz. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 41 ochotników, wśród nich mama z córką oraz brat żołnierza, który służy już w szeregach 9ŁBOT.

Po uroczystości na wszystkich czekała wojskowa grochówka i pokaz sprzętu wojskowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments