Funkcjonariusz w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego

W sobotę 20 listopada br. o godzinie 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został poinformowany przez policjanta Posterunku Policji w Bralinie, że w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Fiat Ducato.

20 listopada br o godzinie 17:00 funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Posterunku Policji w Bralinie będąc w czasie wolnym od służby zauważył jak w miejscowości Ludwiczyn, kierujący samochodem dostawczym marki Fiat ma problemy z kierowaniem oraz ruszeniem pojazdu. Policjant zaniepokojony od razu podbiegł do pojazdu i po otwarciu drzwi od pojazdu wyczuł silną woń alkoholu, uniemożliwił on kontynuowanie jazdy kierującemu mężczyźnie.

Po przedstawieniu się i okazaniu legitymacji służbowej przez policjanta, 51 letni kierujący samochodem dostawczym mieszkaniec gm. Radzymin stał się agresywny i wulgarny, nie stosował się do wydawanych poleceń oraz znieważył interweniującego policjanta, który o zatrzymaniu natychmiast poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.
Po dotarciu na miejsce interwencji umundurowanych funkcjonariuszy, 51 letni mężczyzna, również nie stosował się do wydawanych poleceń, był agresywny. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak się okazało kierujący wspólnie z kolegą wybrali się do pobliskiego sklepu ponieważ zabrakło im alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany a pojazd odholowany na parking strzeżony.

sierż.sztab.Filip Ślęk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments