Nietrzeźwy kierujący chciał wręczyć korzyść majątkową – grozi mu kara więzienia.

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom, odpowie 37 letni mieszkaniec gm. Kluczbork, który w niedziele wieczorem został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że był nietrzeźwy jego pojazd nie posiadał badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC i dlatego próbował się „ratować”, oferując policjantom pieniądze oraz obiecując dostarczenie wyrobów garmażeryjnych wykonanych ze ….świni.

W niedziele wieczorem 21 listopada br. w miejscowości Trzebień na drodzę krajowej nr 11 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel, którego kierowcą był 37 letni mieszkaniec gm. Kluczbork. Podczas kontroli okazało się, że jest on nietrzeźwy w wydychanym powietrzu miał ponad 1,68 promila alkoholu. Ponadto pojazd, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy oc. Mężczyzna „próbując się ratować” zaoferował policjantom dużą sumę pieniędzy oraz obiecał dostarczyć wyroby garmażeryjne z tak zwanego „świnio bicia” w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych. Kierujący swoją propozycją popełnił jeszcze poważniejsze przestępstwo i trafił do policyjnego aresztu.
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 a za wręczenie korzyści majątkowej grozi kara pozbawiania wolności nawet do 10 lat.

 

sierż.sztab.Filip Ślęk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments