Ogólnopolskich Turniejów z okazji Święta Niepodległości w Gorzowie Śląskim i Praszce

Gorzowski Turniej Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości W Hali Widowiskowo-Sportowej w Gorzowie Śląskim odbył się turniej tenisa stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W zawodach wzięło udział 68 zawodników i zawodniczek. Kolejny bardzo dobry występ zanotowali tenisiści stołowi naszego regionu.

W kategorii powyżej 60 lat zwyciężył niezawodny Jan Kasendra z Kępna. Znakomite 4 miejsce w tej samej kategorii wywalczył Henryk Sibera z Baranowa. Warto podkreślić,że Sibera wyprzedził m.in. wielokrotnego medalistę Grand Prix Polski Weteranów, byłego zawodnika 3-ligowego STS SDK PONG Wieluń-Waldemara Józalę. Na 8 miejscu zakończył zmagania najstarszy uczestnik turnieju Władysław Kącki ze Słupi pod Kępnem.

Kasendra po rozgrywkach grupowych pokonał m. in. 3:1 wspomnianego wcześniej Waldemara Józalę z Wielunia a w finale wygrał zdecydowanie 3:0 z Krystianem Małczykiem z Kochcic. Kępnianin potwierdził powrót do wysokiej formy po kontuzji również w najsilniej obsadzonej kategorii open. W konfrontacji z zawodnikami z klubów okazał się lepszy m.in. od 29-letniego zawodnika 3-ligowego MGOK Gorzów Śląski Mateusza Anczyka czy aktualnego drużynowego Mistrza Polski Izb Lekarskich, medalisty Mistrzostw Świata Lekarzy w Tenisie Stołowym Andrzeja Wnęka z Częstochowy.

Kasendra przegrał tylko 2 mecze: w półfinale z 2 zawodnikiem turnieju Mariuszem Adamusem z Rędzin 1:3 a w meczu o 3 miejsce uległ 1:3 doświadczonemu 3-ligowcowi Jackowi Stańczykowi z MGOK Gorzów Śląski. Na 8 miejscu uplasował się Przemysław Podpora z Piotrówki reprezentujący aktualnie Wołczyńską Akademię Sportu (III liga). Należy dodać, że wysoką 8 lokatę w kategorii 41-60 lat zajął Zbigniew Szmidt z Łęki Opatowskiej. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Rafała Kotarskiego, który ufundował puchary za miejsca I-IV. Natomiast medale za miejsca V-VIII ufundowała dyrektorka MGOK-u Katarzyna Midura. AMATORZY do 40 lat:
1. Paweł Gąsiorski – Cisie
2. Leszek Piotrowski – Krzepice
3. Dominika Olszowa – MGOK Gorzów Śląski
4. Katarzyna Pawlaczyk – MGOK Gorzów Śląski
AMATORZY 41-60 lat:
1. Mariusz Baron – Radzionków
2. Andrzej Wnęk – Częstochowa
3. Mariusz Adamus – Rędziny
4. Rafał Idaczyk – Tarnowskie Góry
8. Zbigniew Szmidt – Łęka Opatowska
AMATORZY pow. 60 lat:
1. Jan Kasendra – Kępno
2. Krystian Małczyk – Kochcice
3. Zbigniew Gruszka – Grodziec
4. Henryk Sibera – Baranów
8. Władysław Kącki – Słupia pod Kępnem
KOBIETY OPEN:
1. Dominika Olszowa – MGOK Gorzów Śląski
2. Katarzyna Pawlaczyk – MGOK Gorzów Śląski
3. Nikola Makos – MGOK Gorzów Śląski
4. Milena Hurko – Częstochowa
KATEGORIA OPEN:
1. Adam Milde – MGOK Gorzów Śląski
2. Mariusz Adamus – Rędziny
3. Jacek Stańczyk – MGOK Gorzów Śląski
4. Jan Kasendra – Kępno
8. Przemysław Podpora Piotrówka- Wołczyńska Akademia Sportu

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments