Strażacy z Lututowa uratowali 6-tygodniowe dziecko

Strażakiem jest się 24 godziny na dobę. Mogliśmy się o tym przekonać w piątek 26.11.2021 r. Kilka minut po 17-stej, kiedy to przygotowywaliśmy się do zbiórki naszej DDP i MDP w sali gimnastycznej ZSCKR w Lututowie do żony naszego druha zadzwoniły dzieci pani Beaty z prośbą o pomoc. Ich 6 tygodniowy braciszek zakrztusił się i przestał oddychać. Niezwłocznie druhowie Marcin Klimas, Mariusz Halamus i Krzysztof Obała wsiedli w samochód i udali się do domu pani Beaty oddalonego około 150 metrów od szkoły.

Po przybyciu na miejsce dziecko nie oddychało i zaczęło robić się sine. Druh Marcin przejął dziecko od pani Beaty, ułożył je na przedramieniu twarzą i głową w dół i uderzył w plecy w okolicę międzyłopatkową. Dziecko po pierwszym uderzeniu złapało oddech i zaczęło cicho płakać. W tym czasie druhowie objęli pomocą psychologiczną mamę dziecka, która zasłabła. Następnie zawiadomiono lekarza rodzinnego, który dokładnie zbadał niemowlaka.

W tej całej sytuacji jednak największe podziękowania należą się dwóm córkom pani Beaty, Nikoli lat 7-klasa Ia i Lenie lat 10- klasa IVb,które zachowały zimną krew i wykazały się niezwykłą odwagą. To one w tej dramatycznej chwili tłumaczyły mamie co robić i zadzwoniły po pomoc dla braciszka. Obydwie dziewczynki brały udział w tym roku szkolnym w zajęciach organizowanych przez naszych druhów w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Lututowie, gdzie omawialiśmy i pokazywaliśmy między innymi co należy zrobić w sytuacji zakrztuszenia u niemowlaka.

W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy jeszcze raz rodzinę. Lena i Nikola otrzymały od nas za swoją bohaterską postawę pluszowe misie a mały sprawca całego wydarzenia dostał od nas łosia „strażaka”.

KSRG Ochotnicza Straż Pożarna Lututów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz
1 miesiąc temu

Brawo Marcin!!!