Zmiany w korpusie wojewodów w woj. łódzkim

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki dokonał zmian w korpusie wojewodów w województwie łódzkim. Dzięki tym działaniom nowym wicewojewodą łódzkim został dotychczasowy doradca wojewody łódzkiego Piotr Cieplucha. Zastąpił on na stanowisku wicewojewodę Krzysztofa Cieciórę, którego nominowano na stanowisko wiceministra w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Pewne rzeczy się zmieniają, a pewne pozostają stałe. Od grudnia 2015 r. pierwszym wicewojewodą jest pan Karol Młynarczyk, który nadzoruje: Wydział Zdrowia i Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Dzisiaj chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu wicewojewodzie za to, że pełnił tę funkcję i zapewniam, że tę funkcję będzie pełnił dalej – mówił dzisiaj na konferencji wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński
– Są też zmiany. Do 8 listopada tego roku pan wicewojewoda Krzysztof Ciecióra pełnił tę funkcję II wicewojewody. Teraz awansował i został powołany na stanowisko wiceministra rolnictwa. Bardzo serdecznie gratuluję panu ministrowi i dziękuję za 2,5 roku pracy na rzecz województwa łódzkiego – dodał wojewoda łódzki.

Wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra (były wicewojewoda łódzki) podkreślił natomiast, że w województwie łódzkim bardzo dobrze były i są realizowane inwestycje. – Jestem dumny z inwestycji m.in. tych drogowych, w boiska, strefy aktywności dla dzieci i młodzieży, czy budownictwo mieszkaniowe. To ogromne wsparcie polskiego rządu, które skutecznie jest realizowane w województwie Zawsze byliśmy liderami chociażby w szczepieniach. Nie zabrakło również miejsc dla pacjentów zakażonych COVID-19 w szpitalach. To dzięki wzorowemu działaniu panu wojewody Tobiasza Bocheńskiego udało się zapanować nad wcześniejszymi falami pandemii w regionie łódzkim – stwierdził wiceminister Ciecióra.

Nowy wicewojewoda łódzki Piotr Cieplucha będzie nadzorował w ŁUW Wydział Rodziny i Polityki Społecznej. – Dziękuję za zaufanie wojewodzie Tobiaszowi Bocheńskiemu, że powierzył mi jeden z większych wydziałów w ŁUW. Kiedyś ten wydział nadzorowałem jako dyrektor i mierzyłem się już z tymi problemami. – podkreślił wicewojewoda Piotr Cieplucha. – Pan wojewoda Tobiasz Bocheński łączy różne środowiska i potrafi pogodzić różne nurty społeczno-polityczne. Będę też kontynuował działalność dotyczącą inwestycji i rozwoju gmin, powiatów oraz miast. Nie możemy też zapominać o Łodzi, stolicy województwa łódzkiego, gdzie pan wojewoda wprowadził nową energię do tej lokalnej polityki. Miałem zaszczyt uczestniczyć w tej działalności i tych pracach. Na pewno będziemy tę działalność kontynuować. Jesteśmy urzędem otwartym dla obywateli – zapewnił wicewojewoda łódzki.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments