Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie

Nowe trasy kolejowe łączą województwa

 

 

Po 12 latach przywrócona została linia kolejowa pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim w Łódzkiem a Skarżyskiem-Kamienną w województwie świętokrzyskim. To nie jedyne nowe połączenie, jakie pojawiło się w rozkładzie jazdy PKP.

Przywracanie zlikwidowanych przed laty linii kolejowych to efekt walki rządu Zjednoczonej Prawicy z tzw. wykluczeniem komunikacyjnym. Pociągi między Tomaszowem a Skarżyskiem-Kamienną powróciły na trasę 13 grudnia. Tę dobrą dla pasażerów obu sąsiadujących ze sobą województw przekazali podczas konferencji prasowej na dworcu w Tomaszowie wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

– To, że po dwunastu latach uruchamiamy połączenie pasażerskie z Tomaszowa do Skarżyska-Kamiennej jest przede wszystkim zasługą determinacji samorządów wojewódzkich i parlamentarzystów, którzy o to zabiegali – powiedział wiceminister infrastruktury.

W nowym rozkładzie jazdy pociągi relacji Tomaszów-Skarżysko-Kamienna zatrzymują się na trzydziestu stacjach i przystankach kolejowych. Dzięki temu połączenie jest dostępne dla dużej liczby pasażerów.

– Wznawiamy kolejną zlikwidowaną linię kolejową, ale nie poprzestaniemy na tym. Chcemy stworzyć dla mieszkańców jak najszerszą sieć połączeń z sąsiednimi województwami, dlatego uruchamiamy również połączenia do Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania, Włocławka, Radomia  – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie na Plus. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments