Mistrzostwa Powiatu w Futsalu

Mistrzostwa Powiatu w Futsalu Szkół Podstawowych
Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie, Urząd Gminy w Perzowie i Zespół Szkół w Trębaczowie zorganizowali w dniach 11 i 12 stycznia 2022 roku Mistrzostwa Powiatu w Futsalu.

Zarówno w pierwszy dzień jak i w drugi dzień do turnieju zgłosiło się siedem drużyn ze szkół podstawowych z naszego powiatu. Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej to impreza organizowana po raz dwudziesty trzeci.

W tym roku szkolnym do turnieju przystąpili chłopcy z rocznika 2009 i młodsi. Rozegrano czternaście spotkań, w wyniku czego wyłoniono najlepszą drużynę, którą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie. Marcel Markowski-najlepszy strzelec, Alan Rokicki- najlepszy bramkarz turnieju (SP nr 1 Kępno). Maciej Kaźmierczak to najlepszy zawodnik zawodów (SP Krążkowy). Pamiątkowe puchary, dyplomy wręczył Starosta Kępiński Robert Kieruzal.

Następnego dnia do rywalizacji sportowej przystąpili uczniowie z rocznika 2007 i 2008. Bezkonkurencyjną drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej z Donaborowa, wygrywając wszystkie mecze eliminacyjne w grupie, jak i mecze finałowe. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Tobiasz Świtoń z Donaborowa uzyskując dziewięć trafień dla swojej drużyny. Oskar Nagiel z Opatowa został najlepszym bramkarzem zawodów. Jakub Królikowski to najlepszy zawodnik mistrzostw.
Wójt Gminy Perzów Danuta Froń w towarzystwie Dyrektora Zespołu Szkół w Trębaczowie Artura Tokarza, wręczyli pamiątkowe puchary i dyplomy uczestniczącym drużynom.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments