Srebrna tarcza dla Liceum Ogólnokształcącego Nr I

210 miejsce w Polsce w Rankingu Najlepszych Liceów Perspektywy 2022! Srebrna tarcza w Rankingu „Perspektyw” dla Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie.

Już po raz dwudziesty czwarty kapituła Rankingu Najlepszych Liceów i Techników w Polsce ogłosiła wyniki. Zasady Rankingu ustala Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad.
Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.
Kryteria Rankingu Liceów 2022 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.
Nasze liceum zostało sklasyfikowano na 210 miejscu w Polsce za co przyznano szkole dziesiąty raz Srebrną Tarczę. Jeśli chodzi o województwo wielkopolskie, kępińskie liceum wyprzedzają w większości licea z Poznania oraz z byłych miast wojewódzkich Wielkopolski. W województwie wielkopolskim szkoła zajmuje 17 miejsce, w byłym województwie kaliskim 2 miejsce, po liceum z Kalisza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments