Łódzkie na Plus – „To Był Tydzień”

Łódzkie artystyczne
Województwo Łódzkie ma szeroką ofertę kulturalno-artystyczną. Współpracujemy z Akademią Muzyczną, wspieramy zdolnych artystów z pierwszymi osiągnięciami w sztuce, zapraszamy też na wspólną zabawę na Piknikach.

Koncerty edukacyjne, zajęcia muzykoterapii, koncerty dla najmłodszych to oferta Akademii Muzycznej, która powstała we współpracy z samorządem województwa. Na początek Łódzkie przekazało uczelni 100 tys. zł dotacji na organizację wydarzeń koncertów dla mieszkańców naszego regionu.

Klasyka ma koić nie tylko nasze dusze, ale też ciała. W ramach projektu Akademia zaplanowała szereg wydarzeń popularyzujących sztukę wśród mieszkańców regionu. Wśród nich znajdą się koncerty wykorzystujące elementy rytmikoterapii i muzykoterapii, mające terapeutyczny wpływ na osoby dotknięte m.in. chorobami onkologicznymi.
List intencyjny dotyczący współpracy podpisali w siedzibie łódzkiej uczelni Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, i prof. AM dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz, rektor Akademii Muzycznej w Łodzi.
Pierwszy koncert – „Muzyczny atlas zwierząt”, przeznaczony dla najmłodszych odbiorców, zaplanowany jest już na 31 maja w Skierniewicach.

Stypendia dla najzdolniejszych
Zarząd Województwa Łódzkiego docenił też młodych, uzdolnionych ludzi, którzy mogą pochwalić się pierwszymi sukcesami. 18 osobom przyznał stypendia artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego. Pula wsparcia to 72,5 tys. zł.

Są to uczniowie oraz studenci szkół muzycznych, baletowej, liceów plastycznych, akademii teatralnej i muzycznej z całego województwa, a także z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Stypendia zostały przyznane przez Zarząd Województwa 24 maja 2022 w dwóch kategoriach: „młody twórca” oraz „uczeń”.

Pikniki: sport, muzyka i zabawa

Trwają też Pikniki Województwa Łódzkiego. Zapraszamy w każdym tygodniu w różne zakątki regionu. Najbliższa impreza 1.06 w Brzezinach. To będzie piknik z okazji Dnia Dziecka, a już 3.06 spotkamy się w Dalikowie. Każde spotkanie ma swoją specyfikę, ale zawsze można liczyć na kolorową i pomysłową prezentację instytucji kultury prowadzonych przez samorząd województwa łódzkiego, w tym Teatr Wielki, Łódzki Dom Kultury, Filharmonię Łódzką. Zawsze towarzyszy temu muzyka, zabawa i dobre jedzenie serwowane przez koła gospodyń wiejskich.

A już 18 czerwca wspólnie powitamy lato w Ostrowie Warckim nad Jeziorskiem. Atrakcje tego dnia będą wyjątkowe z regatami i wyścigami skuterów wodnych. Bawić się będziemy przy Letniej Scenie Disco.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments