Motocyklem bezpiecznie do celu

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Aby nie dochodziło do zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy użytkowników dróg, policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Utrzymująca się piękna pogoda sprawia, że na drogi wyjechało już wielu miłośników jazdy motocyklem. Użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj są znacznie bardziej poszkodowani. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa lub kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, przestrzegali obowiązujących przepisów i szanowali się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Każdy kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia, jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań. Przekraczając dopuszczalne prędkości, jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, lub w inny sposób nie stosując się do obowiązujących przepisów, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

Do kierujących pojazdami również apelujemy o zachowywania ostrożności i kultury na drogach. Wobec motocyklistów warto jest postępować według zasady „patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Pamiętajmy, że ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego, nikomu nie zwróci życia lub zdrowia. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

Asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments