Pielgrzymowanie do Lichenia, Świnic Warckich i Kalisza

28 maja 2022 została zorganizowana pielgrzymka autokarowa mieszkańców Mirkowa, Wieruszowa Podzamcza i  okolicy do Lichenia, Świnic Warckich i Kalisza. Opiekunem grupy był ks. kan. Jan Bednarek.

 

Udaliśmy się najpierw do Świnic Warckich – Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w diecezji włocławskiej. Po zwiedzeniu i modlitwie w kościele, pojechaliśmy do Domu Rodzinnego i narodzin Helenki Kowalskiej w Głogowcu.
Następnie przejechaliśmy do Lichenia – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. W bazylice przed cudownym obrazem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po zakończonej mszy mieliśmy czas wolny na zwiedzenia ośrodka kultu maryjnego o znaczeniu ogólnopolskim i międzynarodowym, gdzie tradycja pielgrzymowania sięga połowy XIX stulecia.
W wyznaczonym miejscu spotkania udaliśmy się na Golgotę, gdzie odprawiliśmy Drogę Krzyżową.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Po modlitwie poszliśmy pod pomnik św. Jana Pawła II oraz do Katedry św. Mikołaja, ważnego miejsca naszej diecezji kaliskiej, gdzie uczestniczyliśmy w nabożeństwie majowym.

Piotr Kołodziejczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Religia, Wieruszów-Podzamcze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments